REKLAMA

Rewitalizacja Fałkowa obejmie park. Co w nim się zmieni? [wideo, zdjęcia]

To ostatni rok rewitalizacji Fałkowa. Część inwestycji została już zrealizowana w Parku Podworskim, jednak to jeszcze nie wszystko. Wkrótce zmodernizowana zostanie fosa, by dodać uroku otoczeniu, mieszkańcy będą mogli także się cieszyć nową altaną.

REKLAMA

„W naszym parku już powstała zewnętrzna siłownia, zostały rozbudowane dwa place zabaw, jak również czekają kolejne inwestycje. Zostanie tam wybudowana rekreacyjna altana, zostanie odnowiona fosa wokół ruin zabytkowego zamku. Już wykonano drogę techniczną, która otrzymała nową nawierzchnię z kostki brukowej” – opowiada nam Paweł Pękala, przedstawiciel Urzędu Gminy w Fałkowie.

Fosa w parku otacza ruiny zabytkowego zamku, który, jak podaje strona zamkiobronne.pl, prawdopodobnie został wybudowany jeszcze w pierwszej połowie XIV wieku. To samo źródło przekazuje, że budowla została zniszczona podczas „potopu szwedzkiego”. Fosa dodaje ruinom uroku, jednak jej obecny stan pozostawia wiele do życzenia.

REKLAMA

„Fosa wokół ruin zamku uległa degradacji, została zarośnięta i jest obecnie w niekorzystnym stanie technicznym. Dlatego też jest celowe, aby ją odnowić, aby całe otoczenie zamku było atrakcyjniejsze” – dodaje Paweł Pękala.

W parku ma powstać także altana ogólnodostępna dla mieszkańców Fałkowa. Jej średnica to 7 metrów, co oznacza, że pomieści wewnątrz około 20 osób.

 

Koszt modernizacji fosy to nieco ponad 175 tysięcy złotych, a tego zadania podjęła się firma DROMED. Altanę za niemal 50 tysięcy złotych wybuduje firma INTERORG. Obie inwestycje wchodzą w projekt rewitalizacji Fałkowa, co oznacza, że zostaną dofinansowane w 80% z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Wszelkie prace powinny potrwać maksymalnie do końca czerwca.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *