REKLAMA

Końskie: Ostatnie dni ferii z MGDK [wideo, zdjęcia]

Kończy się drugi turnus „Ferii z domem kultury”. Około 30 dzieci codziennie uczestniczyło w rozmaitych zajęciach takich jak warsztaty kulinarne czy ceramiczne. Odbyła się też wycieczka do Urzędu Miasta i Gminy Końskie, gdzie uczestnicy spotkali się z burmistrzem Krzysztofem Obratańskim. Na zakończenie wszyscy wzięli udział w balu karnawałowym.

REKLAMA

W środę podczas kulinarnych zajęć uczestnicy ferii zostali podzieleni na dwie grupy. Pierwsza pod kierunkiem Małgorzaty Pasek i Urszuli Nowickiej przygotowywała drugie śniadanie. Druga z Pawłem Stasińskim wyrabiała masę z gliny i lepiła różne ozdobne przedmioty. Potem młodzież zamieniła się stolikami i rolami.

REKLAMA

W czwartkowe przedpołudnie dzieci z instruktorami Kamilą Dobrowolską, Małgorzatą Pasek i Maciejem Lisowskim wyruszyły na wycieczkę do Urzędu Miasta i Gminy Końskie. Tam powitał ich Przemysław Janiszewski, z którym uczestnicy wycieczki zwiedzili salę konferencyjną. Później swój gabinet dla gości otworzył burmistrz Krzysztof Obratański. Włodarz gminy opowiedział między innymi o tym, jakie decyzje zapadają w gabinecie.

Kolejnym punktem czwartkowej wycieczki była Komenda Straży Miejskiej, gdzie Łukasz Mietliński zdradził dzieciakom tajniki monitoringu miasta. Chętni mogli spróbować przybliżać i oddalać obraz na monitorach czy wyszukiwać znane sobie miejsca w mieście.

Następnie przewodnik świętokrzyski Magdalena Weber oprowadziła dzieci po zachodnim skrzydle UMiG, gdzie znajdują się przeróżne eksponaty Muzeum Regionalnego Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Potem przewodniczka opowiedziała uczestnikom wycieczki o Centrum Informacji Turystycznej w Końskich, a także wręczyła im mapy koneckiego parku. Na koniec czwartkowych zajęć najmłodsi udali się do Biblioteki Publicznej w Końskich.

W piątek od godziny 10 uczestnicy zajęć prezentowali swoje karnawałowe stroje, a następnie wspólnie bawili się przy muzyce. Były czarodziejki, czarownice, diabełki, rycerze, kościotrupy, zajączki, pieski, księżniczki. Wraz z nimi bawiły się i tańczyły Małgorzata Pasek i Urszula Nowicka. Atrakcją zabawy był występ krakowskiego iluzjonisty Andrzeja Fidzińskiego, który oczarował dzieci swoimi sztuczkami.

Na tym zakończyły się „Ferie z Domem Kultury”. Podobnych zajęć dla dzieci zorganizowanych przez MGDK w Końskich możemy spodziewać się w najbliższe wakacje, a także w przyszłoroczne ferie zimowe.

Zdjęcia – zajęcia kulinarne (MGDK Końskie):

Zdjęcia – czwartkowa wycieczka (MGDK Końskie):

Zdjęcia – bal karnawałowy (MGDK Końskie):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *