REKLAMA

Kronika kryminalna: niszczenie mienia, posiadanie narkotyków, kradzież z włamaniem w Końskich

W najnowszej kronice policyjnej zdarzeń z terenu powiatu koneckiego między innymi o narkotykowym zatrzymaniu, oszustwie internetowym oraz kradzieży z włamaniem. 

REKLAMA

Gmina Końskie

W ubiegłym tygodniu  nieznany sprawca włamał się do cudzego mieszkania, gdzie dokonał kradzieży srebrnej bransoletki. Właścicielka oszacowała straty na 400 złotych.

REKLAMA

Również w zeszłym tygodniu  wieczorową porą dyżurny koneckiej policji otrzymał wezwanie  do Końskich na ul. Partyzantów, aby uciszyć zakłócających spokój. Na miejsce zajechał patrol Nieetatowego Zespołu Policji Wodnej. Zastał tam grupę pobudzonych osób. Podczas przeszukania 22-letni mieszkaniec Końskich rzucił na ziemię zawiniątko z folii aluminiowej. Jak się okazało, znajdował się w nim biały proszek wstępnie zidentyfikowany jako amfetamina. Mężczyzna  trafił do policyjnej celi. Za posiadanie narkotyków kodeks karny przewiduje do 3 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę sierpnia na terenie niestrzeżonego parkingu osiedlowego w Końskich doszło do zniszczenia cudzego mienia. Uszkodzone zostały drzwi zaparkowanego tam pojazdu Opel Astra. Nieznany sprawca poprzez zarysowanie powłoki lakierniczej przysporzył właścicielowi strat na kwotę ponad 1700 złotych.

 Gmina Fałków

W ostatnich dniach lipca patrol wydziału ruchu drogowego zatrzymał na terenie gminy kierującego volkswagenem, który przekroczył prędkość o 53 km/h. Sprawca został ukarany mandatem karnym i zatrzymano mu prawo jazdy.

Gmina Stąporków

Także w lipcu doszło tam do oszustwa. Mieszkaniec gminy, 43- latek z zamiarem kupna przez Internet kosiarki elektrycznej, po ustaleniu szczegółów transakcji, wpłacił ponad 700 złotych na konto sprzedającego. Nie otrzymał towaru, a sprzedający przestał odbierać telefony.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *