REKLAMA

Legenda o Smoku Wawelskim w ‚Bajkowych DEKlamacjach’ [wideo]

Tym razem w „Bajkowych DEKlamacjach” Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich Aleksander Kopański czyta „Jak to ze Smokiem Wawelskim było…”. Zapraszamy do obejrzenia poniższego wideo.

REKLAMA

Tekst do przedstawionej interpretacji „Jak to ze Smokiem Wawelskim było…” zamieszczony jest w „Księdze bajek polskich” wydawnictwa SBM, a tekst przygotowała Elżbieta Safarzyńska. W wideo wykorzystano ilustracje Wojciecha Górskiego.

„Bajkowe DEKlamacje” to stały cykl koneckiego Domu Kultury stworzony przez instruktora Aleksandra Kopańskiego. Wystąpić i wydeklamować wiersz lub bajkę może każdy. Dotychczas zrobili to: Aleksander Kopański, Ilona Kazimierska, Jolanta Rydzewska, Barbara Zenka, Henryk Kosierkiewicz, Magdalena Gorzkowska, Sylwia Sobczyńska, a nawet burmistrz miasta i gminy Końskie Krzysztof Obratański.

REKLAMA

Cykl skierowany jest głównie do najmłodszych, ale organizatorzy zachęcają również dorosłych do wysłuchania dzieł napisanych przez największych polskich pisarzy. Kolejne nagrania będą publikowane na fanpage’u MGDK.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *