REKLAMA

Marek Makaron Trio i Sufler zagrają w Sielpi w piątkowe wieczory

W kinie letnim w Sielpi niebawem rozbrzmiewać będzie muzyka. W najbliższy piątek zgromadzeni będą mogli posłuchać zespołu bluesowo-folkowego Marek Makaron Trio, natomiast w kolejnym tygodniu zagra tam zespół Sufler. Oba koncerty rozpoczną się o godzinie 18, wstęp jest bezpłatny.

REKLAMA

Organizatorem koncertów jest Zarząd Obiektami Sportowymi i Rekreacyjnymi w Końskich. Ze względu na obostrzenia epidemiczne na terenie kina letniego znaleźć się może jednocześnie maksymalnie sto osób, a chętni wybierający się na koncert proszeni są o posiadanie swoich maseczek i zachowywanie odstępu od innych uczestników wydarzenia.

REKLAMA

Marek Makaron Trio to zespół działający od 2008 roku. Łączy on tradycyjne pieśni pochodzące ze Śląska i śpiewane w śląskiej gwarze z klasycznym bluesem.„To nie żadna kapela ze wsi, tylko ze Śląska. Stare pieśni z południa, korzenny blues i trzech zwariowanych artystów, czyli Marek Makaron Trio” – czytamy na fanpage’u zespołu. Trio tworzą trzej panowie – Marek „Makaron” Motyka – wokalista grający także na gitarze rezofonicznej, Ryszard „Riko” Racja – perkusja oraz Dominik Witkowski – harmonijka.

„Sufler” to formacja złożona ze znakomitych muzyków, na co dzień działających w swoich zespołach. Od czasu do czasu porzucają rodzime grupy, by spotkać się w „Suflerze”, grać i śpiewać największe hity „Budki Suflera”. W skład zespołu wchodzą: wokaliści Kinga Bukowiecka Kot i Zbigniew „Bunio” Bukowiecki, gitarzyści Marek Werens oraz Lolek Niedzielski, basista Jacek Cedler, klawiszowiec Krzysztof Śliwiński i perkusista Zbigniew Werens.

„Oba zespoły cieszą się sporą popularnością i wykonują utwory, które podobają się szerokiej publiczności. Liczymy na dobrą zabawę, miłą atmosferę i ładną pogodę” – mówi dyrektor ZOSiR Końskie Zbigniew Stańczyk.

Zapraszamy do udziału w koncertach. W naszym portalu znajdziecie także wideorelacje z tych wydarzeń.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *