REKLAMA

Międzynarodowy turniej młodzieżowy rozegrano w Radoszycach [wideo, zdjęcia]

W sobotę w Radoszycach miał miejsce już trzeci w ostatnich dniach turniej piłki halowej. Tym razem międzynarodowy, bo wzięła w nim udział także drużyna z Ukrainy. Zwyciężyli młodzieżowcy z zespołu Broń Radom. 

REKLAMA

„Tych turniejów w tym miesiącu mamy trzy. Ten jest rangi międzynarodowej ze względu na to, że są z nami przyjaciele z Ukrainy – Podolice Chmielnicki, ale są też z nami zespoły z Radomia, KSZO Ostrowiec, nasi gospodarze czyli Partyzant Radoszyce. Jest też z nami Piaseczno. To turniej dla młodzieży 2008-2010. Trzymamy kciuki za najlepszego. Czujcie się tutaj jak u siebie w domu i życzę zdrowej rywalizacji sportowej” – opowiadał nam Michał Pękala, burmistrz miasta i gminy Radoszyce, który otwierał i zamykał zawody.

Zmagania w radoszyckiej hali rozpoczęły się w sobotę około godziny 10:00 i trwały do popołudnia. W turniej udział wzięły drużyny: Partyzant Radoszyce, CEM Piaseczno, Broń Radom, Podolice Chmielnicki oraz KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Gospodarze dowodzeni byli przez nowego szkoleniowca młodzieżowców w Radoszycach… znanego piłkarza z pierwszoligową przeszłością Krzysztofa Myśliwego – „Ja z tym chłopcami przeprowadziłem praktycznie jedne zajęcia. Organizowaliśmy już turniej międzyszkolny podczas, którego wybrałem tych chłopców, z którymi chciałbym pracować w Partyzancie. Oni praktycznie jeszcze nie grali w tym składzie, a więc jestem zadowolony. Niech oni się cieszą, bawią. My myślimy już o przyszłości […] Tutaj za nami dopiero pięć meczów, ale myślę, że są fajne zespoły, fajni trenerzy, fajne chłopaki i życzę im jak najlepiej” – mówił przed naszą kamerą Myśliwy, który w gminie Radoszyce ma być animatorem sportu.

REKLAMA

Ostatecznie w turnieju zwyciężyła Broń Radom, drugie miejsce przypadło KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, trzecie zajęli zawodnicy CEM Piaseczno, a młodzi piłkarze Partyzanta i i Podolic otrzymali wyróżnienia. Najlepszy zawodnikiem zawodów wybrano Ali Muhameda, a królem strzelców został Piotr Rdzanek. Władze gminy Radoszyce zapowiadają, że podobnych sportowych wydarzeń dla dzieci i młodzieży w przyszłości będzie coraz więcej.

Zdjęcia (własne, Urząd Gminy w Radoszycach):

REKLAMA

One thought on “Międzynarodowy turniej młodzieżowy rozegrano w Radoszycach [wideo, zdjęcia]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *