REKLAMA

Mieszkańcy Nieświnia cieszą się z dwóch nowych dróg [wideo, zdjęcia]

Dzięki wielkiemu zaangażowaniu lokalnej społeczności w Nieświniu w gminie Końskie powstały dwie nowe drogi. Mowa tutaj o ulicach: Zielonej i Północnej. Jedną sfinansowano z Budżetu Obywatelskiego, drugą częściowo z Funduszu Sołeckiego. 

REKLAMA

Obie ulice dotychczas były drogami gruntowymi, ale w terenie zabudowanym. Mieszkają przy nich rodziny, powstają też zupełnie nowe domy. Teraz warunki dojazdów do swoich posesji mieszkańcy będą mieli o wiele lepsze. Gmina Końskie ulicę Północną wyremontowała z udziałem wsparcia finansowego z Funduszu Sołeckiego. Z kolei ul. Zielona w całości została sfinansowana ze środków przyznanych w ramach wygrania Budżetu Obywatelskiego –„Obecnie jesteśmy na ulicy Północnej. Obie wyremontowane ulice były piaszczyste, pełne dołów. Podczas opadów była tutaj ciapa i to były duże utrudnienia dla mieszkańców […] Na ulicę Północną przekazaliśmy 18 tysięcy złotych z Funduszu Sołeckiego, a ul. Zielona została wykonana w ramach Budżetu Obywatelskiego – oczywiście przy dobrej współpracy z gminą i panem burmistrzem” – mówi Agnieszka Kamoda, sołtys Nieświnia.

REKLAMA

O technicznych aspektach obu inwestycji opowiedział nam burmistrz Końskich Krzysztof Obratański –„W obu przypadkach rozstrzygnięty w drugiej połowie lutego przetarg pozwolił na korzystne rozstrzygnięcie. W przypadku ulicy Zielonej firma Dukt robi to za niespełna 52 tysiące złotych, a w przypadku ulicy Północnej prace wykonuje ta sama firma za około 63 tysiące złotych. Te drogi były gruntowe, a więc należało je wykorytować, przygotować podbudowę, położyć dwie warstwy asfaltu, uregulować elementy infrastruktury kanalizacyjnej, bo przypominam, że miejscowość Nieświń jest w pełni skanalizowana i przykryć to wszystko masą bitumiczną w dwóch warstwach – wiążącej i ścieralnej”  – opowiada burmistrz Obratański.

Zarówno ulica Zielona, jak i Północna zostały już oficjalnie odebrane do użytku.

Zdjęcia:

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *