REKLAMA

Milano zagra podczas dożynek w Słupi Koneckiej! Zaproszenie!

Wójt Gminy Słupia Konecka Robert Wielgopolan ma przyjemność zaprosić wszystkich w niedzielę  21 sierpnia na dożynki do gminy Słupia Konecka. O 12:00 rozpocznie je msza święta w kościele pw. św. Michała Archanioła w Pilczycy.

REKLAMA

REKLAMA

Po sumie w Pilczycy korowód dożynkowy złożony z bryczek, wozów itp., przejdzie na plac targowo-festynowy w Słupi Koneckiej. Tam o 13:30 nastąpi oficjalne powitanie gości i rozpoczęcie zabawy. – ,,Zaczniemy od występów dzieci, później  będziemy rozstrzygać w ogłoszonych wcześniej na stronie gminy konkursach. Obejrzymy pokaz wieńców dożynkowych i dokonamy wyboru najpiękniejszego, a także rozwiążemy konkurs na najpiękniejsze stoisko sołeckie. Pomiędzy konkurencjami, o godzinie 16:00, na scenie wystąpi gwiazda wieczoru – zespół Milano. Przewidziano dyskotekę pod gwiazdami, zabawa zakończy się o godzinie 23:00. Na pewno będzie wesoło.” – opowiada o programie organizator, Robert Wielgopolan.

 Zgłoszenia do konkursu stoisk regionalnych przyjmowane są od mieszkańców gminy Słupia Konecka są do 16 sierpnia włącznie. Każde sołectwo może wystawić tylko jedno stoisko.  Udział w konkursie można zgłosić w Urzędzie Gminy w Słupi pok. nr 13 osobiście lub mailem: [email protected] z dopiskiem „najpiękniejsze stoisko sołeckie”. Prezentacja stoisk sołeckich odbędzie się  21 sierpnia w godz. 12:00 – 18:00 . Powinna zawierać i oceniane będą symbole dożynkowe, dekoracje o tematyce dożynkowej, potrawy bądź produkty lokalne, prace rękodzielnicze nawiązujące do tradycji regionu. Dla zwycięzców przygotowano nagrody pieniężne. Regulamin konkursu dostępny tutaj.

Do konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy zgłoszenia przyjmowane są w taki sam sposób jak w konkursie stoisk regionalnych, ale krócej – do piątku 12 sierpnia. Aby dołączyć należy być mieszkańcem lub podmiotem działającym na terenie gminy Słupia Konecka. Co do zasad, każde sołectwo przedstawia jeden wieniec. Należy go samodzielnie dostarczyć w dniu dożynek. Ma mieć tradycyjną formę, o czym szczegółowo można doczytać w regulaminie tego konkursu na stronie www Urzędu Gminy Słupia Konecka. Ponieważ wieńce będą niesione w korowodzie, zaleca się by były do tego przystosowane i możliwie nie dłuższe niż 1,5 m wysokości i 1 m szerokości w podstawie. Podczas ceremonii dożynkowej wieńce zostaną ośpiewane przez reprezentacyjny zespół każdego sołectwa przyśpiewką nie dłuższą niż 3 zwrotki, należy mieć taką przygotowaną w zanadrzu. Regulamin konkursu dostępny tutaj.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *