REKLAMA

Monika Bielecka laureatką konkursu ‚Sztuka osób niepełnosprawnych’ [zdjęcia]

Uczestniczka Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Stąporkowie Monika Bielecka zajęła trzecie miejsce w kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba w XIX edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Sztuka osób niepełnosprawnych”.

REKLAMA

Gala wręczenia nagród odbyła się w poniedziałek 20 czerwca w Muzeum Narodowym w Warszawie. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „To, co kocham”. Do konkursu, co roku zgłaszanych jest ponad 2000 prac wykonanych przez artystów z różnymi niepełnosprawnościami. Laureatka III miejsca Monika Bielecka wykonała pracę z gliny pod kierunkiem instruktora terapii zajęciowej Eweliny Bibańskiej. Praca została zatytułowana „Rozmowa z przyjacielem”.

REKLAMA

To druga w historii placówki nagroda za udział w konkursie „Sztuka osób niepełnosprawnych” na poziomie ogólnopolskim, ale uczestnicy PŚDS w Stąporkowie wielokrotnie zdobywali nagrody oraz wyróżnienia na etapie wojewódzkim.

Monika Bielecka za swoją pracę otrzymała nagrodę pieniężną oraz dyplom. Kwotą w wysokości 4 tysięcy złotych została nagrodzona także placówka. Całość z wygranej zostanie przeznaczona na wycieczkę dla wszystkich uczestników PŚDS w Stąporkowie.

Zdjęcia (PŚDS w Stąporkowie):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *