REKLAMA

Najlepsi uczniowie z gminy Końskie wyróżnieni przez burmistrza [wideo, zdjęcia]

W środę w Szkole Podstawowej nr 1 w Końskich zgromadzili się najlepsi uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy. Dokładnie dziesięć osób otrzymało stypendia burmistrza miasta i gminy Końskie za wyniki w nauce, a także za wyniki w nauce z uwzględnieniem wybitnych osiągnięć ucznia. 

REKLAMA

By otrzymać stypendium młodzież musiała zdobyć niezwykle wysoką średnią ocen lub uzyskać wybitne osiągnięcie na jednym z konkursów przedmiotowych –„Ja dostałam stypendium za wyniki w nauce oraz za tytuł laureata. Stypendium na pewno się przyda do rozwijania moich zainteresowań i sfinansowania pewnych działań z tym związanych” – mówi na Alicja Woźniak, uczennica klasy ósmej w Szkole Podstawowej w Stadnickiej Woli i laureatka konkursu przedmiotowego z języka niemieckiego.

Najlepsi uczniowie gminy Końskie stypendia i gratulacje odbierali na scenie wraz ze swoimi rodzicami, a w przypadku sukcesów na konkursach także z nauczycielami danego przedmiotu. Laury wręczali im zaś: zastępcy burmistrza miasta i gminy Końskie Krzysztof Jasiński oraz Marcin Zieliński, szef komisji oświaty w Radzie Miejskiej Leszek Stanek, a także naczelnik edukacji w gminie Końskie Krystyna Milczarek.

REKLAMA

Osiągnięcia młodzieży podsumowywał wiceburmistrz Jasiński, który w swojej przemowie nie szczędził gratulacji –„To ważne, inspirujące wydarzenie to już 9. edycja Programu Stypendialnego, z którego wynika jedno: wsparcie dla dzieci i młodzieży koneckich szkół jest dobitnym przykładem tego, że efekty są niezwykle istotne dla ich przyszłości i ich rozwoju intelektualnego […] Kiedy pojawiły się głosy krytyki: po co to stypendium, czemu ono ma służyć. Dzisiaj odpowiedź jest jednoznaczna. To 9. edycja, dzięki której bez mała 370 uczniów z terenu miasta i gminy otrzymało stypendia […] Chciałbym w imieniu władz samorządowych serdecznie Wam podziękować i pogratulować wam tych osiągnięć. Zmierzenie się w tym trudnym czasie, okresie pandemii z konkursami, olimpiadami to wydarzenie dla was bardzo istotne, ale i ważne dla nas. Dzięki waszym osiągnięciom jakość koneckiej edukacji ciągle wzrasta” – przemawiał Krzysztof Jasiński.

Stypendia za wyniki w nauce otrzymało pięciu uczniów, natomiast za wyniki w nauce z uwzględnieniem wybitnych osiągnięć pięć uczennic. Wszyscy nagrodzeni są wychowankami trzech szkół podstawowych: koneckich jedynki i dwójki oraz placówki w Stadnickiej Woli. Listę nagrodzonych znajdziecie poniżej.

Uroczystość wzbogaciła muzyczna część artystyczna przygotowana przez młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Końskich.

Stypendium za wyniki w nauce z uwzględnieniem wybitnych osiągnięć ucznia:
1. Anna Koroch Szkoła Podstawowa nr 1 w Końskich
2. Alicja Młodawska Szkoła Podstawowa nr 1 w Końskich
3. Małgorzata Peliwo Szkoła Podstawowa nr 2 w Końskich
4. Aleksandra Rachuna Szkoła Podstawowa nr 2 w Końskich
5. Alicja Woźniak Szkoła Podstawowa w Stadnickiej Woli

Stypendium za wyniki w nauce:
1. Kacper Ferens Szkoła Podstawowa nr 1 w Końskich
2. Daniel Lisiecki-Geurts Szkoła Podstawowa nr 2 w Końskich
3. Paweł Gil Szkoła Podstawowa nr 2 w Końskich
4. Krzysztof Frączyk Szkoła Podstawowa w Stadnickiej Woli
5. Piotr Wiąckiewicz Szkoła Podstawowa w Stadnickiej Woli

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *