Neptun remisuje na wyjeździe z GKS Rudki [zdjęcia]

W minioną sobotę Neptun Końskie zagrał na wyjeździe z drużyną GKS Rudki. Szósta kolejka IV Ligi Świętokrzyskiej zakończyła się dla konecczan remisem 3:3.

Od pierwszego gwizdka sędziego żółto-niebiescy ruszyli do ataku, co szybko zaowocowało zdobyciem gola przez Karola Armatę już w 3′. Następnie gospodarze zaczęli prowadzić wyrównaną grę i w 30′ po dośrodkowaniu z rzutu rożnego napastnik gospodarzy głową skierował piłkę do siatki Neptuna. Siedem minut później o jeden gol swoją przewagę powiększyła drużyna GKS Rudki.

Ta bramka popudziła żółto-niebieskich. W 43′ po dośrodkowaniu Markowicza głową zdobył bramkę Krzysztof Słaby, a minutę później ponownie Krzysztof Słaby płaskim strzałem w długi róg pokonał bramkarza GKS-u Rudki. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:3.

Po przerwie gospodarze wyszli mocno zmotywowani i w 56′ doprowadzili do remisu. Dalej gra była wyrównana, naprzemienne ataki nie skutkowały już żadnymi golami. Mecz zakończył się remisem 3:3.

Za piłkarzy Neptuna kciuki trzymała liczna grupa kibiców z Końskich na czele z prezesem klubu Zdzisławem Kosem i sekretarzem Zarządu Dariuszem Sapieją.

GKS Rudki – Neptun Końskie 3:3 (2:3)
Neptun: Herda, Markowicz, Wojna, Skalski, Sztandera, Urban, Białas, Armata, Kwiecień, Kotarzewski, Słaby, Pach, Sroka, Skoczylas, Milcarz, Pilarski.
Gole: Armata, Słaby (2).