REKLAMA

Nowe zakażenie związane z koneckim szpitalem. Koronawirus raport

W piątek dowiadujemy się o kolejnym zakażeniu koronawirusem wśród osób związanych z powiatem koneckim.  Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna z Końskich informuje o pozytywnym wyniku starszego mężczyzny – pacjenta Szpitala im. św. Łukasza. Wiadomo też, że mnóstwo testów, których wyniki spłynęło do szpitala w Końskich jest negatywnych. 

Potwierdzono zakażenia koronawirusem u starszego mężczyzny. Jest to przypadek związany ze szpitalem w Końskich. Oznacza to, że zakażeń powiązanych ze szpitalem w Końskich byłoby 11. 10 z nich to personel medyczny i 1 pacjent. Z kolei 2 pierwsze przypadki są niezwiązane ze szpitalem. Wiemy więc o 13 potwierdzonych przypadkach na naszym terenie – tłumaczy nam Anna Wojtasińska, Powiatowy Inspektor Sanitarny z Końskich.

REKLAMA

O chorym pacjencie mówi także dyrektor szpitala Wojciech Przybylski –„Mogę potwierdzić ten jeden dodatni wynik. To pacjent, starszy mężczyzna i został on przekierowany do szpitala jednoimiennego w Starachowicach. Natomiast spłynęło do nas mnóstwo wyników negatywnych. Na ten moment w szpitalu pracujemy normalnie, sytuacja jest pod kontrolą” – mówi  dr Wojciech Przybylski, dyrektor Szpitala im. św. Łukasza w Końskich.

 

REKLAMA

W sumie na terenie województwa potwierdzono 253 zachorowania na COVID-19, w tym 6 zgonów oraz 39 ozdrowień. W całym kraju w piątek rano poinformowano o 248 nowych zachorowaniach, 9 osób zmarło. Łącznie w Polsce stwierdzono 10 759 przypadków zachorowań na koronawirusa.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *