REKLAMA

Od września ożyje świetlica w Wilczkowicach [wideo, zdjęcia]

W ślad za projektami realizowanymi przez gminę Radoszyce w świetlicach w Mościskach Dużych i w Jakimowicach idzie także placówka w Wilczkowicach. Od września rusza tam projekt, w ramach którego dzieci oraz rodzice będą mogli uczęszczać na rozmaite zajęcia. O inicjatywach w Mościskach Dużych i Jakimowicach informowaliśmy TUTAJ.

REKLAMA

„Gmina Radoszyce otrzymała kolejne dofinansowanie na realizację zajęć świetlicowych. Otwieramy w Wilczkowicach, w budynku w świetlicy wiejskiej świetlicę środowiskową […] Większa część środków będzie przeznaczona na realizację zajęć, świetlica będzie otwarta codziennie po 4-5 godzin dziennie, a oprócz tego będziemy mieć zajęcia z angielskiego, matematyki, zajęcia sportowe, zajęcia z logopedą, kulinarne, które już w poprzednich naszych projektach cieszyły się sporą popularnością” – mówiła nam Justyna Wójtowicz-Góźdź, koordynatorka projektu.

Przedsięwzięcie zakłada także prowadzenie punktu wsparcia rodziców, w ramach czego będą mogli oni uczestniczyć w zajęciach z psychologiem, pedagogiem oraz doradcą prawnym. Zanim rozpoczną się jednak jakiekolwiek działania dla uczestników projektu, świetlica zostanie nieco zmodernizowana i doposażona.

REKLAMA

„Będziemy robić adaptację – elektrykę, hydraulikę, oprócz malowania budynku będziemy też tworzyć siłownię zewnętrzną, a także kupować sprzęty do ćwiczeń sportowych do wewnątrz. Będziemy wyposażać w stoły, ławki, chcemy kupić też namiot, gdyby na świeżym powietrzu można było realizować zajęcia na zewnątrz, np. zajęcia artystyczne czy przygotowywać przedstawienia nie tylko dla rodziców, ale i szerszej publiczności” – opowiada nam koordynatorka projektu.

Projekt będzie realizowany od początku września do końca maja 2023 roku. Przedsięwzięcie zakłada uczestnictwo 20 dzieci oraz 20 rodziców. Możliwe, że w przypadku dużego odzewu mieszkańców do programu dostanie się większa ilość osób. Nabór do projektu ruszy prawdopodobnie w okresie wakacyjnym.

Wagę tej oraz podobnych inicjatyw podkreśla w rozmowie z nami burmistrz miasta i gminy Radoszyce Michał Pękala.

„Widzimy, że jesteśmy w tej chwili w takim dziwnym położeniu, jest pandemia i wydaje się, że tym bardziej takie miejsca są wyczekiwane przez naszych mieszkańców, żeby mogli w pewnym momencie, jak będziemy poza pandemią wyjść właśnie do takich pięknych miejsc” – przyznaje burmistrz Pękala.

Koszt inwestycji to nieco ponad 560 tysięcy złotych, z czego aż 95% stanowią środki unijne z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

Przypominamy, że podobne przedsięwzięcia już trwają w świetlicach w Mościskach Dużych oraz Jakimowicach. Mówiliśmy o tym TUTAJ. Władze gminy przyznają, że w przyszłości będą się starać o środki na realizację takiego projektu także w świetlicy w Grodzisku.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *