REKLAMA

Ósmoklasiści odebrali wyniki egzaminów. Jak im poszło? [wideo]

W środę 3 lipca, w całej Polsce absolwenci szkół podstawowych odebrali wyniki egzaminów ósmoklasisty 2024. W godzinach porannych zostały one udostępnione online, a w południe uczniowie mogli zgłosić się do szkół po wersję papierową. Znamy średnie wyniki z powiatu koneckiego i gminy Końskie.

REKLAMA

W tym roku swój ostatni test w podstawówkach napisało ponad 220 tysięcy osób. Młodzież zmagała się z egzaminami w maju. Ogólnopolska średnia z języka polskiego to 61%, o 5% mniej niż w zeszłym roku. Niewiele gorzej wypadła matematyka, w tym przypadku uczniowie wypracowali średnią na poziomie 52%, to o 1% mniej niż poprzednio. Najlepiej ósmoklasistom poszedł język angielski. Wynik jest taki sam jak w 2023 roku, czyli 66%.

REKLAMA

W województwie świętokrzyskim do egzaminu podeszło ponad 6 tysięcy uczniów. Średnia z języka polskiego to 59%. Matematyka wypadła równo z krajowym wynikiem, czyli 52%, natomiast ósmoklasiści z naszego województwa uzyskali średnio 64% w języku angielskim.

Wyniki w powiecie koneckim kształtują się następująco: język polski – 55%, matematyka 48%, język angielski 62%. W gminie Końskie średnia to: z języka polskiego 53%, z matematyki 41% i z angielskiego 65%.

Absolwenci szkół podstawowych opowiadali nam w maju jak im poszło i czy czują się pewnie (TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ), teraz zapytaliśmy ich, czy są zadowoleni ze swoich wyników. Zobaczcie w wideo, co nam powiedzieli.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *