REKLAMA

Pantomima dla Niepodległej w Mechaniku! [wideo, zdjęcia]

W niezwykły sposób 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości uczciła społeczność Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 z Końskich. Zamiast typowego montażu słowno-muzycznego w tej szkole zaprezentowano patriotyczną pantomimę. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. 

REKLAMA

Za przygotowanie sztuki pt. „Pantomima dla Niepodległej” odpowiadała polonistka Barbara Odrowąż-Kietlińska. – „Chciałam i sobie udowodnić i przede wszystkim pokazać jakich mamy zdolnych uczniów. Pokazać, że oni są w stanie tak wiele wyrazić bez słów,  bo oni przemówili dopiero w ostatnich 3 minutach, a mimo to wszystkie sceny były dosyć zrozumiałe. […] Cały program gdzieś się rodził w mojej głowie. To co było najtrudniejsze to wybrać ze stu lat kilkanaście takich wydarzeń, które nie byłyby podszyte podtekstem politycznym. Tak by nikogo nie urazić, a jednocześnie żeby pokazać co się w ciągu tych stu lat najważniejszego zdarzyło. To był najtrudniejsze właściwie.” – opowiada Barbara Odrowąż-Kietlińska, nauczycielka w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Końskich.

REKLAMA

Na scenie zobaczyliśmy czwórkę aktorów. Wszyscy z jednej klasy – IV Technik Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej, a byli to: Martyna Supierz, Piotr Ociepa, Maciej Zawisza i Patryk Kossowski. –„To czwórka uczniów, którzy w ogóle nie zawiedli. I w ogóle to już ich wycałowałam za to, że się tak świetnie spisali.” – mówiła nam pani Barbara.

Technicznie oraz muzycznie reżyserkę wspomagał Rafał Sobczyk, a za dekorację odpowiadała Grażyna Nowak. Zobaczcie Państwo fragmenty znakomitej „Pantomimy dla Niepodległej”!

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *