REKLAMA

Pieczony ziemniak w Hucisku. Niezwykła impreza już w sobotę

Koło Gospodyń Wiejskich „Zapiecek” z Huciska w gminie Stąporków oraz sołtys tej miejscowości Paweł Bartosiński zapraszają na Festyn „Pieczonego Ziemniaka” już w sobotę od godziny 15:00. Dla zainteresowanych przygotowanych będzie mnóstwo atrakcji oraz bogaty poczęstunek. 

REKLAMA

Piknik odbędzie się na terenie boiska w Hucisku i rozpocznie się o godzinie 15:00. Zainteresowani będą mogli skorzystać z mobilnego punktu szczepień przeciw COVID-19. Imprezę przygotowywaną przez Koło Gospodyń Wiejskich „Zapiecek” oraz sołtysa wsi Pawła Bartosińskiego swoim honorowym patronatem objęła burmistrz Stąporkowa Dorota Łukomska.

REKLAMA

A co w programie? Trzeba przyznać, że festyn zapowiada się znakomicie. Dla najmłodszych przygotowano między przejażdżki amerykańskim autobusem, spotkanie z alpakami, dmuchańce, czy malowanie buziek. Jednak atrakcji będzie o wiele więcej, bo na miejscu pojawią się motocykliści, ale i wystawa zabytkowych pojazdów. Przewidziano też stoiska z medycyną niekonwencjonalną, stoisko Nadleśnictwa Stąporków, pokaz Jednostki Strzeleckiej z Końskich, kramy z zabawkami.

Nie zabraknie występów zespołów muzycznych i pysznej strawy. A poczęstunek w sobotnie popołudnie w Hucisku ma być bardzo bogaty. Gospodynie przygotują między innymi tytułowego „Pieczonego Ziemniaka”, ale i rozgrzewającego strogonowa. Uczestnicy imprezy będą częstowani także dziczyzną, grochówką, gorącymi kiełbaskami oraz kaszanką. Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów.

ogłoszenie płatne

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *