REKLAMA

Piotr Salata dyrektorem Domu Kultury w Końskich

Dzisiaj w Urzędzie Miasta i Gminy w Końskich przedstawiony został nowy dyrektor Domu Kultury w Końskich. Został nim Piotr Salata – doświadczony muzyk, od lat związany z Końskimi. 

REKLAMA

Piotr Salata dotychczas pracował jako instruktor muzyczny w Klubie Osiedlowym „KAESEMEK” w Końskich. Teraz podejmie się wyzwania zarządzania największą w regionie placówką kultury. Na tym stanowisku zastąpi Krzysztofa Kowalskiego, który funkcję tę pełnił od 2004 roku. –„Ta nominacja wypłynęła od samych twórców z naszego regionu, to oni wysunęli tę kandydaturę. O Piotrze jako dobrym kandydacie ja także myślałem. Zarówno podczas ostatnich Zaduszek Jazzowych, jak i koncertu p. Piotra w Studiu Polskiego Radia miałem myśl, że byłby on właściwą osobą do poprowadzenia koneckiej kultury. Natomiast wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy, że tak potoczą się sprawy związane z Domem Kultury. Piotr Salata będzie urzędował od 3 kwietnia” – powiedział nam Krzysztof Jasiński, wiceburmistrz Końskich odpowiedzialny za kulturę.

Salata to zwycięzca popularnego niegdyś show „Droga do gwiazd”. Na swoim koncie ma sukcesy na wielu scenach wraz z grupą Sweet Combo. W 2011 roku wydał solowy album pt. „Czuła gra”, w 2016 płytę pt. „PS” na której gościnnie śpiewa także z brytyjską legendą Gordonem Haskellem.

REKLAMA

Więcej o tej zamianie na stanowisku dyrektora DK-u opowiemy Państwu już wkrótce.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *