REKLAMA

PiS-bus dotarł do Końskich. Spięcie burmistrza ze starostą [wideo, zdjęcia]

W środę około godziny 15:00 do Końskich dotarł PiS-bus, a wraz z nim parlamentarzyści i kandydaci Prawa i Sprawiedliwości. Wśród nich lokalni działacze, którzy znaleźli się na listach PiS w wyborach zaplanowanych na 13 października: Grzegorz Piec oraz Urszula Przygodzka. Podczas spotkania doszło do małego spięcia na linii burmistrz – starosta. 

REKLAMA

Spotkanie otworzył i poprowadził szef PiS w Świętokrzyskim Krzysztof Lipiec. Towarzyszyli mu posłowie: Marek Kwitek, Maria Zuba, Michał Cieślak, senator Jarosław Rusiecki oraz kandydaci na posłów: Grzegorz Piec, Urszula Przygodzka, Agnieszka Buras, Monika Słoniewska i Maksymilian Ślusarczyk.

Działaczy powitał lider ugrupowania w powiecie starosta konecki Grzegorz Piec oraz burmistrz miasta i gminy Końskie Krzysztof Obratański. Między nimi doszło do małej utarczki słownej. Kiedy przewodniczący Lipiec oznajmił, że liczy na poparcie przed wyborami burmistrza Obratańskiego starosta Piec zareagował ironicznymi słowami oznajmiając, że ów poparcie Obratański pokazał już dzień wcześniej (przyp. we wtorek w Radzie Miejskiej doszło do odwołania osób funkcyjnych związanych z PiS – o tym TUTAJ). Spięcie na linii burmistrz – starosta zobaczycie w naszym wideo.

REKLAMA

Następnie każdy z kandydatów mógł powiedzieć kilka słów o swoich planach i programie Prawa i Sprawiedliwości. Największy nacisk w wypowiedziach położono na fakt, że w 2020 roku budżet Polski po raz pierwszy od wielu lat ma być uchwalony bez deficytu.

Na PiS-bus w Końskich czekało kilkunastu zwolenników tej partii.

Zdjęcia (Piotr Malinowski):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *