REKLAMA

Policja wręczała odblaski. Ważne by je nosić w Święto Zmarłych [wideo, zdjęcia]

Funkcjonariusze policji wraz z dzielnicowymi w piątek udali się w rejony cmentarzy, aby wręczać przechodniom opaski i kamizelki odblaskowe. Akcja ma na celu przygotować obywateli pod względem bezpieczeństwa w ruchu drogowym do zbliżającego się Święta Zmarłych. Ma też propagować noszenie odblasków na co dzień.

REKLAMA

-„W związku ze zbliżającym się długim weekendem oraz dniem Wszystkich Świętych w dniu dzisiejszym oraz w sobotę policjanci z Powiatowej Komendy Policji w Końskich oraz z komisariatu policji w Stąporkowie oraz w Radoszycach w rejonach wszystkich cmentarzy powiatu koneckiego będą wręczać mieszkańcom elementy odblaskowe. Przypominamy, że każdy pieszy poruszający się po zmroku poza obszarem zabudowanym ma obowiązek w miejscu widocznym mieć umieszczony element odblaskowy„- mówi sierż. szt. Marta Przygodzka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

REKLAMA

Komenda Powiatowa Policji w Końskich włączyła się w akcję rozdawania odblasków w rejonach cmentarzy

Poruszający się po drodze pieszy, czy kierowca jednośladu, w zderzeniu z nadjeżdżającym rozpędzonym samochodem, jest na pozycji straconej. Jesienią i zimą, gdy wcześniej zapada zmrok, a aura bywa niekorzystna, szczególnie ważne jest by być widocznym z daleka. Temu służy odblask, tudzież kamizelka odblaskowa.

-„Warto również przypomnieć, że pieszy poruszający się po zmroku poza obszarem zabudowanym, ubrany w ciemny strój widoczny jest dla kierującego z ok. 20 metrów, zaś posiadający już element odblaskowym w miejscu widocznym dla kierującego,  widoczny jest z ok. już 150 metrów” – dodaje Marta Przygodzka.

Policjanci wręczali odblaski osobom odwiedzającym cmentarze

W okolicach jesieni policja prowadzi regularnie tego typu profilaktykę. W zeszłym roku połączona była z akcją uczulającą na kieszonkowców (Tutaj nasz materiał o tym). Mieszkańcy w większości mają świadomość, że takie działania są potrzebne i deklarują, że będą stosować się do zaleceń.

„Warto taką akcję robić dla bezpieczeństwo chociażby kierowców, rowerzystów, czy młodzieży, czy innych pieszych. Będę korzystał z odblasków. Szczególnie w najbliższych dniach, kiedy będziemy zmierzać na groby swoich bliskich, więc na pewno” – deklaruje Piotr, uczeń koneckiego Ekonomika.

Oprócz tego co powinniśmy sami zrobić dla swego bezpieczeństwa, jak zwykle, w dzień Wszystkich Świętych planowane są wzmożone kontrole na drogach dojazdowych do nekropolii. Policjanci przypilnują bezpieczeństwa i służyć będą pomocą.

Policjanci wręczali odblaski osobom odwiedzającym cmentarze

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *