REKLAMA

Zgłoś gminie zapotrzebowanie na węgiel po niższej cenie

Gminy ruszają z przygotowaniami do sprzedaży węgla po preferencyjnych cenach. Chcą być przygotowane, jak tylko nowe przepisy wejdą w życie. Już zamieszczają informację na swoich stronach www o możliwości zgłaszania wstępnego zapotrzebowania na węgiel i jego pochodne – ekogroszek i miał.

REKLAMA

REKLAMA

Sejm uchwalił tzw. ustawę węglową, w myśl której gminy będą mogły kupować węgiel po 1500 zł za tonę i sprzedawać mieszkańcom po cenie nie wyższej niż 2000 zł za tonę (różnica 500 zł na tonie ma pokryć koszty logistyczne). Ustawa ma wejść w życie dzień po ogłoszeniu – gminy będą miały wówczas trzy dni na poinformowanie mieszkańców, czy samorząd będzie sprzedawał węgiel.
Nad przepisami pracuje teraz Senat, ale zainteresowane samorządy rozpoczynają już przygotowania do nowego zadania i kompletują informację od mieszkańców na temat ich zapotrzebowania na węgiel, ekogroszek i miał. (Serwis Samorządowy PAP)

W Końskich i gminie Końskie zgłoszeń można dokonać:
– w Urzędzie Miasta i Gminy w Końskich ul. Partyzantów 1 w punkcie obsługi interesanta w godzinach pracy Urzędu (7:30-15:30),
– telefonicznie – nr telefonu 41 372 32 49 (w godzinach pracy Urzędu),
– przez Internet – [email protected]

Prosimy o podanie następujących danych: imię i nazwisko, miejsce zamieszkania (miejscowość), nr telefon, e-mail, rodzaj węgla (groszkek, orzech, miał). Formularz – nie jest WNIOSKIEM o zakup węgla, ani też nie jest ZAMÓWIENIEM węgla.

W Stąporkowie i gminie Stąporków zgłoszenia można dokonać za pomocą formularza dostępnego na stronie Urzędu Miejskiego www.staporkow.pl

Można złożyć go do 2 listopada br.:

 • osobiście w Punkcie Obsługi Interesanta w Urzędzie Miejskim
 • mailem na adres [email protected]

W razie pytań szczegółowych informacji udzielają pracownicy Urzędu Miejskiego w Stąporkowie pod numerem telefonu: 41 37 41 855.  Informacje zebrane w ten sposób pozwolą na oszacowanie ilości węgla, o którą gmina będzie wnioskować. Formularz – nie jest WNIOSKIEM o zakup węgla, ani też nie jest ZAMÓWIENIEM węgla.

W Gowarczowie i gminie Gowarczów zgłoszenia można dokonać do 27 października 2022 r.

Lista do wpisania się mieszkańców chętnych na zakup węgla dostępna będzie u sołtysa wsi. Więcej informacji można uzyskać u sołtysa wsi i pod nr tel. 48 6724037 w. 226.

W Słupi Koneckiej i gminie Słupia Konecka mieszkańcy zainteresowani zakupem węgla za pośrednictwem gminy powinni złożyć wypełniony druk (formularz tutaj ) w Urzędzie Gminy w Słupi w godzinach urzędowania (od poniedziałku do piątku w godz. od 7:30 do 15:30). Wszelkie dodatkowe informacje uzyskać można pod numerem telefonu 41 391 11 47.

Fałków: W celu dokładnego oszacowania zapotrzebowania wójt prosi Mieszkańców Gminy Fałków zainteresowanych zakupem paliwa stałego (węgiel, ekogroszek) o zgłaszanie się do Sołtysów lub do Urzędu Gminy (sekretariat).
Zapisy trwają do 10 listopada 2022 r.
Zapisów można dokonywać osobiście lub telefonicznie  do Urzędu Gminy w Fałkowie 447873535.

Samorządy gmin Radoszyce, Smyków, Ruda Maleniecka, nie poinformował jeszcze o tym w jaki sposób zgłaszać zapotrzebowanie. Warto jednak śledzić ich strony internetowe. 

REKLAMA

2 thoughts on “Zgłoś gminie zapotrzebowanie na węgiel po niższej cenie

 1. Stąporkowianin pisze:

  Gmina Stąporków jak zwykle przez Internet i do 2go listopada. A kto ze starszych osób ma Internet? Po drugie, do 2go listopada to ludzie mają inne rzeczy na głowie.
  Po trzecie, jaki to będzie węgiel? Polski czy ten sprowadzany odpad?
  I po czwarte, czy jeśli nie zgłoszę chęci kupna teraz to życie będę mógł kupić taki węgiel za miesiąc, dwa?
  Bałagan, bałagan i jeszcze raz bałagan!

 2. Andrzej pisze:

  Świetny artykuł w Gowarczowie do 27 pażdziernika można sie zapisywać a artykul dodany 29 pażdziernika Brawo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *