REKLAMA

Pożar kotłowni w domu jednorodzinnym. Interweniowali strażacy

Wczoraj w godzinach wieczornych w Radoszycach doszło do pożaru kotłowni w domu jednorodzinnym. Szczęśliwie mieszkańcy (dwie osoby dorosłe) samodzielnie opuścili budynek bez uszczerbku na zdrowiu. 

REKLAMA

Jako pierwsze na miejsce dotarły zastępy OSP Radoszyce i OSP Wilczkowice. Strażacy ustalili, że doszło do zapalenia niewielkiej ilości materiałów palnych w kotłowni (papier, tektury, drewno). Pożar ten spowodował przepalenie rury pcv doprowadzającej wodę użytkową do obiektu. W wyniku tego doszło do zalania ogniska pożaru.

REKLAMA

„Działania strażaków polegały na wyniesieniu nadpalonych materiałów palnych oraz przewietrzeniu kotłowni. Energię elektryczną odłączono z poziomu skrzynki bezpiecznikowej. Dodatkowo zakręcono wodę użytkową w budynku. Po wyrzuceniu nadpalonych elementów, przelano je wodą na zewnątrz. Przy pomocy kamery termowizyjnej sprawdzono miejsce wystąpienia pożaru” – relacjonuje st. kpt. Mariusz Czapelski, oficer prasowy PSP Końskie.

W wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał. Strażacy nie stwierdzili także niebezpiecznych gazów ani podwyższonych temperatur w budynku.

Zdjęcia (Jacek Olesiński, OSP Wilczkowice):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *