REKLAMA

Psy i gospodarz z gminy Stąporków czekają na pomoc [zdjęcia]

Znana działaczka w obronie praw zwierząt Karina Daniszewska-Sroka zaalarmowała nas o dramatycznej sytuacji w jednym z domów w gminie Stąporków. Mężczyzna, który sam potrzebuje pomocy próbuje utrzymać 18 psów, w tym szczenięta. Niestety warunki na miejscu są fatalne. Karina Daniszewska-Sroka w porozumieniu z gospodarzem poszukuje obecnie nowych domów dla zwierząt. Oprócz tego potrzebna jest także pomoc dla bardzo biednego mężczyzny. Każdy kto może pomóc powinien skontaktować się z organizatorką wsparcia – TUTAJ lub telefonicznie:  509 507 704.

REKLAMA

Poniżej znajdziecie apel jaki pani Karina zamieściła w mediach społecznościowych:

REKLAMA

OGROMNA PROSBA do organizacji i osób prywatnych. Potrzebna pomoc w wyadoptowaniu 18 zagłodzonych psów (w tym 4 ok 2-miesięcznych szczeniaków, 2 pieski i 2 suczki), które znajdują się na terenie gminy Stąporków (woj świętokrzyskie). Psy mnożą się między sobą, walczą o każdy kęs jedzenia. Nie mamy ich gdzie umieścić. Znajomi i lokalne organizacje – nie mają miejsca. Mężczyzna, który posiada psy, sam potrzebuje pomocy. Nie pracuje, żyje w fatalnych warunkach, czasami też nie ma co jeść.
Rozmawiałam z nim dziś długo, chce oddać psy na zrzeczenie lub prosi o pomoc w kastracji zwierząt. Uważam, że najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie psom-domu. Gmina ma umowę ze schroniskiem Barros. I nawet gdyby to było schronisko ze złotymi klamkami, nie zapewni osłabionym psom – komfortu i miłości. Szczeniaki, na moją prośbę, pan zabrał do domu. Zostawiłam mu również karmę dla szczeniąt i karmę dla psów dorosłych. Podsumowując – szukam pomocy dla psów – w pierwszej kolejności dla szczeniaków (adopcja lub domy tymczasowe), a także pomocy dla tego mężczyzny. Pan ma ok 1,70 cm wzrostu, jest średniej budowy ciała. Gdyby ktoś miał do oddania ciepłą kurtkę, swetry i spodnie. Przydałyby się również produkty żywnościowe o długim terminie przydatności (makarony, mąka, cukier, konserwy itp). BARDZO proszę o UDOSTĘPNIANIE. Bardzo proszę o wiadomości na priv. Bardzo dziękuje.

Z Kariną Daniszewską-Sroką można kontaktować się na Facebooku – TUTAJ oraz telefonicznie: 509 507 704. 

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *