REKLAMA

Rozgrywki w A Klasie i B Klasie zostają wznowione!

Już w ten weekend świętokrzyskie A Klasy i B Klasy rozpoczną rundę wiosenną. Pierwotnie rozgrywki w A Klasie miały zacząć się w marcu, a w B Klasie – w kwietniu. Zostały jednak zawieszone przez sytuację pandemiczną. Informujemy o przygotowaniach drużyn z powiatu koneckiego do rundy – o A Klasie pisaliśmy TUTAJ, natomiast B Klasie przyglądamy się w tym artykule.

REKLAMA

Zdjęcie poglądowe.

„Wydział Gier Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej informuje, że zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 15 kwietnia 2021 roku […] oraz pismem Polskiego Związku Piłki Nożnej z dnia 16 kwietnia 2021 roku rozgrywki Klasy A seniorów i Klasy B seniorów zostaną wznowione od kolejek przypadających w terminarzu na dzień 24-25 kwietnia” – czytamy w komunikacie ŚZPN.

ŚZPN wyznaczy nowe terminy dla spotkań, które nie odbyły się ze względu na epidemię.

REKLAMA

Sytuację A Klasy, w której znajdują się trzy drużyny z powiatu koneckiego przedstawiliśmy TUTAJ. W klasie B natomiast walczyć o jak najlepsze miejsca będą dwie ekipy z naszego regionu.

GLKS Fałków po rozgrywkach jesiennych zajmuje 8. miejsce w tabeli z bilansem dwóch wygranych, trzech remisów oraz czterech przegranych. Zawodnicy z Fałkowa strzelili 13 bramek, stracili 18.

KS Kamienna Wola z zaledwie jednym, wygranym spotkaniem na koncie oraz ośmioma porażkami zajmuje przedostatnie, 9. miejsce w tabeli. Piłkarze z Kamiennej Woli strzelili najmniej goli wśród wszystkich drużyn – było ich 5, jednocześnie odnotowali najwięcej straconych bramek – 36.

Rozgrywki w B Klasie w niedzielę rozpoczynają derby powiatu koneckiego. Do Kamiennej Woli przyjedzie GLKS Fałków.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *