REKLAMA

Ruszyły zapisy na IV Rajd Rowerowy Szlakiem Brygady Świętokrzyskiej NSZ

IV Rajd Rowerowy Szlakiem Brygady Świętokrzyskiej NSZ współorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Końskich, wystartuje 13 sierpnia spod jego siedziby i zakończy się, tak jak w zeszłym roku, w Lasocinie. Udział jest bezpłatny, zapisy w budynku starostwa lub on-line.

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA

W sobotę 13 sierpnia rano (godzina do ustalenia z organizatorem) spod budynku Starostwa Powiatowego w Końskich wystartuje IV Rajd Rowerowy Szlakiem Brygady Świętokrzyskiej NSZ organizowany przez Starostwo Powiatowe w Kielcach na kilku odcinkach, które mają wspólny punkt docelowy w Lasocinie na placu „Nad Stawkiem”, w gminie Łopuszno.

Przewidywana trasa koneckiej części:  Starostwo Powiatowe w Końskich – Brody – Dziebałtów – Sokołów – Zychy – Radoszyce – Grodzisko – Mnin – (godz. 15:00) Lasocin.

Tematem wydarzenia jest według słów starosty koneckiego Grzegorza Pieca, poznawanie ziemi świętokrzyskiej i powiatu koneckiego, ale też  poznawanie prawdy o działalności Narodowych Sił Zbrojnych. Na szlaku będą zapalane znicze, składane wiązanki i przypominana historia Narodowych Sił Zbrojnych i Brygady Świętokrzyskiej.

– „Trasa jest identyczna, jak w zeszłym roku. Rozpoczynamy przy budynku Starostwa Powiatowego w Końskich, spod pomnika patrona powiatu koneckiego, błogosławionego księdza Kazimierza Sykulskiego. Po drodze mamy odwiedzimy m.in. gajówkę w Zychach, gdzie zawiązał się oddział majora Hubala Dobrzańskiego. Będziemy też przypominać historię generała Antoniego Hedy Szarego w miejscowości Grodzisko. Nasz etap konecki kończymy przy Dębie w Wilczkowicach, poświęconemu podporucznikowi Edwardowi Podwysockiemu, który został zamordowany w Katyniu.”– mówi starosta.

Zgłoszeń dokonywać można poprzez:

  • wypełnienie formularza zgłoszeniowego on-line dostępnego tutaj na stronie i przesłanie go na adres [email protected] lub
  • dostarczenie ich do siedziby Starostwa Powiatowego w Końskich – Wydział Promocji Kultury pok. 101, nie obowiązuje opłata wpisowa.

Po raz pierwszy patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął Wicepremier – Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak. Wydarzenie kierowane jest do mieszkańców gminy Końskie, ale też gmin Zagnańsk, Łopuszno, Kielce, Włoszczowa i wszystkich amatorów wycieczek rowerowych.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *