REKLAMA

Rząd zmienia restrykcje. Od poniedziałku regionalizacja

Minister Zdrowia Adam Niedzielski w środę zaprezentował kolejne zmiany w restrykcjach sanitarnych w Polsce. Wiemy, że od poniedziałku będziemy mieli do czynienia z regionalizacją zakazów. U nas częściowo dzieci wrócą do szkół, otworzą się zakłady fryzjerskie. 

REKLAMA

Foto: Kancelaria Premiera RP

„Chcemy wyodrębnić województwa z trudną sytuacją, a w pozostałych zastosować pewne luzowanie obostrzeń” – mówił podczas konferencji Adam Niedzielski, minister zdrowia.

Wiemy, że podjęto decyzję o regionalizacji zakazów pandemicznych. Województwa Śląskie, Dolnośląskie, Łódzkie, Opolskie i Wielkopolskie – utrzymanie dotychczasowych rygorów. 

REKLAMA

W pozostałych województwach:

  • Przywrócenie edukacji hybrydowej w klasach I-III od poniedziałku 26 kwietnia (prawdopodobnie połowa uczniów danej szkoły będzie kształcić się zdalnie, połowa na miejscu – szczegóły znajdą się w rozporządzeniu)
  • Przywrócenie działalności salonów urody, salonów fryzjerskich i salonów kosmetycznych

Przypomnijmy też, że na pewno wszędzie przynajmniej do 4 maja zamknięte będą hotele, prawdopodobnie także gastronomia. Wszystkie pozostałe obostrzenia (znajdziecie je TUTAJ) pozostają bez zmian.

Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało, że w przyszłym tygodniu przedstawi szczegółowy plan dotyczący różnych branż gospodarki. Ma on przedstawić jak luzowane będą obostrzenia w maju w takich branżach jak: kultura, eventy, gastronomia, czy turystyka. Nieoficjalnie wiadomo, że po weekendzie majowym mają zostać otworzone: ogródki gastronomiczne oraz instytucje kultury.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *