REKLAMA

#SADZIMY LAS. Leśnicy rozdawali darmowe drzewka [wideo, zdjęcia]

W piątek leśnicy w całym kraju rozdali mieszkańcom milion sadzonek drzew. Akcja #SADZIMY odbyła się także w nadleśnictwach znajdujących się na terenie powiatu koneckiego i cieszyła się sporym zainteresowaniem lokalnej społeczności. 

REKLAMA

„To kolejna odsłona akcji Sadzimy z Prezydentem RP Andrzejem Dudą. W tym roku również zaangażowana jest Pierwsza Dama. Tak samo jak w poprzedniej odsłonie przekazujemy drzewa społeczeństwu, każdemu zainteresowanemu, by posadzić własne drzewko. Można je od nas odebrać. W tej odsłonie jest to 2 tysiące sztuk na Nadleśnictwo i milion sadzonek na cały kraj” – opowiada nam Kamil Kubicki, rzecznik prasowy Nadleśnictwa Barycz.

Sadzonki w piątek można było odbierać w każdym z 430 nadleśnictw w Polsce, a także w 17 oddziałach Regionalnych Dyrekcji Lasów Państwowych. W różnych miejscach kraju rozdawano różne drzewa, ale każdorazowo były to gatunki rodzime. Przykładowo w Nadleśnictwie Barycz mieszkańcy odbierali sadzonki dęba oraz buku –„Zainteresowanie jest bardzo duże. Chęć udziału zgłosiły też szkoły. Z uwagi na stan epidemii dzieci nie przybyły ich odbierać osobiście, a zostały one przekazane do szkół i dalej dyrektorzy je rozdają we własnym zakresie” – tłumaczy Kamil Kubicki.

REKLAMA

Z możliwości odebrania sadzonek skorzystały między innymi: Szkoła Podstawowa w Stadnickiej Woli i Szkoła Podstawowa nr 2 w Końskich.  W popularnej koneckiej „dwójce” pierwsze drzewko zostało już symbolicznie zasadzone.

W Nadleśnictwie Barycz do akcji dołączyły się także przedstawicielki terenowego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa –„Dołączyliśmy się przy okazji Międzynarodowego Roku Zdrowia Roślin, który jest właśnie obchodzony w tym roku. Z grzeczności od panów Leśników jesteśmy tutaj” – opowiada Anna Adach, kierownik jednostki.

Akcja „Sadzimy las z Prezydentem RP Andrzejem Dudą” została zainicjowana przez prezydenta oraz jego małżonkę. Jest odpowiedzią na huragan 100-lecia, który w 2017 roku przeszedł przez Polskę i zniszczył miliony drzew na powierzchni ok. 70 tys. ha w pasie od Dolnego Śląska przez Wielkopolskę, Kujawy po Kaszuby. W kolejnych latach inicjatywa ma być kontynuowana.

Zdjęcia:

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *