REKLAMA

Sala widowiskowa w CKiAL w Gowarczowie oddana do użytku! [wideo, zdjęcia]

Wczoraj oddano do użytku salę widowiskową w Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Gowarczowie. Z tej okazji odbył się tam kiermasz świąteczny, a podopieczni placówki zaprezentowali program artystyczny.

REKLAMA

Przez ostatnie sześć lat w ramach projektu funkcjonowały tu dwa punkty przedszkolne. Przedszkole przeniosło się jednak do budynku szkoły podstawowej, więc CKiAL miał wolne miejsce do zagospodarowania. Władze Gowarczowa zaadaptowały przestrzeń na pożytek sali widowiskowej. Dzięki wyburzeniu ścian działowych w budynku powstała teraz duża przestrzeń ekspozycyjna i widowiskowa. Będą mogły się tam odbywać m. in. koncerty, spektakle czy teatr cieni.

O pożytku, jaki mieszkańcy gminy będą mieć z dodatkowej powierzchni w jednostce kultury opowiadała nam sekretarz gminy Gowarczów Marzena Dziewit –„Bardzo dużo dzieci korzysta z sal w Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej. Sal, które były małe, mała była ich powierzchnia, a w ostatnim czasie rozpoczął się remont […] Będą one teraz zaadaptowane na pożytek sal widowiskowych. CKiAL zostanie przywrócony realny kształt, ta przestrzeń będzie dużo większa i myślę, że dużo więcej dzieci będzie mogło jednocześnie korzystać z tych pomieszczeń” – mówiła nam Marzena Dziewit.

REKLAMA

W ramach otwarcia sali widowiskowej od wczoraj trwa tam kiermasz świąteczny. Można na nim kupić przeróżne wypieki oraz piękne ozdoby świąteczne. Dzisiaj władze gminy oraz pracownicy centrum kultury podzielili się opłatkiem, obejrzeli teatr cieni przygotowany przez podopiecznych placówki, a świąteczny kiermasz dobiegł końca.

Zachęcamy do śledzenia facebookowego fanpage’a CKiAL, aby być na bieżąco z zajęciami, wydarzeniami, koncertami czy spektaklami, które będą się tam odbywać – TUTAJ

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *