REKLAMA

Satanistyczne znaki na koneckim kościele! [foto]

Jak donosi internetowe wydanie Gościa Niedzielnego na ścianie kościoła pw. Chrystusa Odkupiciela w Końskich nieznani sprawcy namalowali satanistyczny symbol oraz napis. Obecnie trwa już usuwanie znaków. 

REKLAMA

Zdjęcie: ks. Artur Kowalczyk / Gość Niedzielny

Ktoś namalował na ścianie świątyni satanistyczny znak „666” oraz napis „Ty Jesteś Bóg” –„Nie wykluczam, że do profanacji mogło dość w czasie ferii zimowych. W tym okresie młodzież miała dużo wolnego czasu. Nie słyszałem, by tu w okolicy byli jacyś sataniści. Ale profanacja jest faktem” – mówi Gościowi Niedzielnemu ksiądz Artur Kowalczyk, proboszcz parafii Chrystusa Odkupiciela w Końskich.

W najbliższych dniach w kościele odbędzie się specjalna msza święta o charakterze pokutnym za profanację –„Trzeba się modlić za pogubionych ludzi, którzy szukają swojego miejsca na ziemi. Nie wykluczam, że ktoś dopuścił się tego czynu dla poklasku. Pokryliśmy napisy specjalną białą farbą, która ułatwi oczyszczenie ściany. Parafianie są bardzo oburzeni. Obiecali pomoc przy usunięciu napisu” – mówił Gościowi ksiądz Kowalczyk.

REKLAMA

W tej chwili znaki zostały zamalowane specjalną białą farbą, która ma pomóc w ich bezszkodowym usunięciu.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *