REKLAMA

Skorzystaj z darmowej pomocy prawnej organizowanej przez powiat [wideo]

W powiecie koneckim funkcjonują punkty darmowej pomocy prawnej. Zorganizowano je w Końskich, Fałkowie oraz Stąporkowie.  Mieszkańców powiatu obsługują zarówno adwokaci, jak i radcy prawni. Aby otrzymać wsparcie należy umówić termin wizyty pod numerem telefonu 41 260 48 35. 

REKLAMA

Pierwszy punkt nieodpłatnej pomocy prawnej funkcjonuje w Końskich w siedzibie Starostwa Powiatowego. Jest on prowadzony przez powiat konecki. We wtorki i piątki pomocy udziela adwokat, w środy i czwartki – radca prawny. W poniedziałki można umawiać się zarówno do adwokata, jak i do radcy prawnego. Punkt w Końskich funkcjonuje w różnych godzinach.

REKLAMA

W Fałkowie punkt zorganizowany jest przez „FUNDACJĘ ROZWOJU ŚWIADOMOŚCI OBYWATELSKIEJ EXPERTO PRO BONO” i znajduje się w Urzędzie Gminy. Tam można skorzystać z pomocy świadczonej wyłącznie przez adwokata.

W Stąporkowie również usługi pomocy prawnej i mediacji świadczy jedynie adwokat. Punkt mieści się w Urzędzie Miejskim i organizuje go Fundacja „TOGATUS PRO BONO”.

W każdym przypadku zgłoszeń dokonuje się telefonicznie w systemie interaktywnej obsługi klienta pod numerem telefonu 41 260 48 35 od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 15:00. Podczas umawiania wizyty dowiadujemy się też w jakim dniu i o której godzinie możemy skorzystać z pomocy prawnej.

Z ważnych powodów, np. niepełnosprawności czy ciąży dopuszcza się przyspieszenie oczekiwania na pomoc. Ponadto na czas trwania epidemii porady są udzielane zdalnie, bez konieczności przychodzenia do punktu.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *