REKLAMA

‚Słoneczko’ z Końskich i Stąporkowa zaprasza dzieci w swoje progi! [zdjęcia]

Niepubliczne Przedszkole „Słoneczko” ma swoją siedzibę w Końskich przy ulicy Partyzantów 12 oraz w Stąporkowie przy ulicy Piłsudskiego 101. Przedszkola pracują w godzinach 6.30-17.30. Do Przedszkoli uczęszczają dzieci w wieku od 2.5 do 6 lat, bez względu na to, czy są odpieluchowane. Wychowawcy najmłodszych grup współpracują z rodzicami w procesie odpieluchowywania dzieci. Kadrę pedagogiczną tworzy zespół młodych, wykwalifikowanych i kreatywnych nauczycieli z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi, dbających o ciepłą i przyjazną atmosferę. Poznajcie dziś bliżej tę placówkę. 

REKLAMA

Pedagodzy przedszkola pracują z sercem, niezwykłą pasją i zaangażowaniem. Wspomagają i ukierunkowują rozwój dzieci mając na uwadze ich wrodzone predyspozycje i zdolności. Nauczyciele ze „Słoneczka” to osoby, dla których praca jest pasją. Wszyscy wychowawcy posiadają kwalifikacje do nauczania dzieci w wieku przedszkolnym i systematycznie poszerzają swoją wiedzą ciągle doskonaląc się zarówno poprzez studia podyplomowe jak i różnorodne warsztaty i szkolenia. Przedszkole znane jest z tego, że kładzie duży nacisk na umiejętność udzielania przez pracowników pierwszej pomocy. Z tego względu nauczyciele odbywają szkolenia z tego zakresu, a jeden z nich ma tytuł ratownika kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz jest instruktorem pierwszej pomocy przedmedycznej.

REKLAMA

Przedszkole w Końskich posiada bardzo duży i przestronny ogród z placem zabaw, który jest sukcesywnie doposażany w nowe sprzęty. Budynki, w których mieszczą się przedszkola posiadają duże słoneczne monitorowane przestronne i kolorowe sale, połączone z nowymi łazienkami, dzięki czemu dzieci są stale pod opieką nauczyciela. Każda sala jest bardzo dobrze wyposażona w zabawki, pomoce dydaktyczne oraz kąciki tematyczne. Ze względu na niepubliczny charakter przedszkola jego funkcjonowanie jest dużo bardziej elastyczne. Szybko dostosowuje się do zmieniającej się rzeczywistości tak by dzieci już od najmłodszych lat w niej aktywnie uczestniczyły. Placówka swoim podopiecznym oferuje możliwość udziału w różnorakich dodatkowych zajęciach takich jak zajęcia: taneczne, logopedyczne, językowe: angielski, hiszpański, plastyczno-techniczne, kulinarne, rytmiczno- muzyczne, fitness, ceramiczne, pierwsza pomoc, terapia ręki, gimnastyka korekcyjna i teatralne.

Dzieciom zapewniane są także różnorodne teatrzyki, wizyty Filharmonii Świętokrzyskiej, wycieczki i wyjścia. Wszystkie wymienione wyżej aktywności dzieci w  placówkach mają w ramach czesnego, nie pobierane są od rodziców żadne dodatkowe opłaty w związku z prowadzonymi zajęciami. Zarówno w Stąporkowie, jak i w Końskich stworzono miejsce w którym panuje przyjazna, rodzinna i słoneczna atmosfera, gdzie dzieci czują się jak u siebie w domu.

Obok realizacji podstawy programowej w sposób profesjonalny organizowany jest dzieciom czas. Pedagodzy kierują ich rozwojem i zainteresowaniami. Poprzez udział w różnych przedsięwzięciach artystycznych i społecznych na rzecz naszego środowiska rozbudzają i uwrażliwiają Państwa „promyczki” na kulturę , sztukę i najwyższe wartości społeczne takie jak dobro i serce dla drugiego człowieka. Nauczyciele dbają również o bliską więź i współpracę z rodzicami, którzy chętnie i licznie uczestniczą we wszystkich uroczystościach i przedsięwzięciach.

W Słoneczku odbywają się ciekawe, barwne i wesołe imprezy takie jak: Jasełka, Pasowanie na Przedszkolaka, Dzień Przedszkolaka, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Pluszowego Misia, Dzień Mamy i Taty, Dzień Dziecka. Organizowane są bal karnawałowe, andrzejkowe czy tradycyjnie mikołajkowe. Kadra przedszkola pragnie aby lata pobytu w przedszkolu były dla dziecka przyjemne, wypełnione zabawą, głęboko zapadły w serce oraz aby pozostały radosnym wspomnieniem. Drzwi przedszkola są otwarte każdego dnia!
Słoneczko zaprasza dzieci w wieku 2,5- 6 lat!

Niepubliczne Przedszkole Słoneczko
Józefa Piłsudskiego 101, 26-220 Stąporków / Partyzantów 12, 26-200 Końskie
Facebook Słoneczko Stąporków – TUTAJ ; Słoneczko Końskie – TUTAJ
Telefon: 506 905 516 

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *