REKLAMA

Smyków: Festyn przy przedszkolu i poświęcenie budynku [wideo, zdjęcia]

Sobota była wyjątkowym dniem dla całej społeczności przedszkola w Smykowie. Po kilku miesiącach od jego uruchomienia obiekt został poświęcony, a temu wydarzeniu towarzyszył bardzo radosny festyn pn. „Dzieci Rodzicom, Rodzice Dzieciom”. 

REKLAMA

Spotkanie w sobotni poranek otworzyła dyrektorka przedszkola Dorota Kołodziejczyk. Następnie obiekt poświęcił ks. Piotr Supierz – proboszcz parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Miedzierzy. Tego dnia ksiądz jeszcze raz pojawił się na improwizowanej scenie – wręczał dyplomy uczestnikom konkursu na najładniejszą palmę wielkanocną. Tutaj również nagradzano całe rodziny.

Po święceniu miały miejsce liczne występy artystyczne. Każda z przedszkolnych grup z myślą o swoich rodzicach przygotowała krótkie przedstawienie – były więc tańce, śpiewy, recytacje wierszyków, a nawet polonez. Po każdej prezentacji dzieci wręczały swoim mamom oraz tatom piękne papierowe kwiaty.

REKLAMA

Potem role się odwróciły! To rodzice zagrali w przedstawieniu, a była to bardzo humorystyczna i unowocześniona wersja ‚Rzepki’ Jana Brzechwy. W ‚Rzepce’ wystąpili: Dominik Lachowski, Aleksandra Szewczyk, Justyna Łosiak, Urszula Grabarczyk, Katarzyna Górecka, Karolina Jarek, Ewa Szmit, Ewelina Jarek, Monika Szymkiewicz. Indywidualnie aktorzy otrzymali pamiątkowe statuetki Oscara, bo co trzeba powiedzieć z pełną powagą – każdy swoją rolę odegrał brawurowo. Po przedstawieniach był już czas na dowolną zabawę z animatorami. Festyn był też początkiem cyklu dni otwartych przedszkola.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *