REKLAMA

Solidarna Polska cofnie rekomendację dla Zarządu Powiatu Koneckiego?

Poseł Mariusz Gosek wysyła sygnały niezadowolenia odnośnie działalności Zarządu Powiatu Koneckiego w Końskich. W kuluarach nieoficjalnie mówi się o tym, że jego partia, czyli Solidarna Polska cofnie poparcie dla obecnych władz powiatu koneckiego. Przypomnijmy, że w Zarządzie Powiatu stanowisko nieetatowego członka pełni Dariusz Banasik – należący właśnie do Solidarnej Polski. 

REKLAMA

Jak nieoficjalnie wiemy z otoczenia posła Goska jest wiele czynników, z którymi nie zgadza się Solidarna Polska. Politycy tej partii w regionie nie rozumieją choćby dlaczego Zarząd Powiatu Koneckiego nie akceptuje sprawozdania finansowego szpitala w tak trudnym okresie dla służby zdrowia jakim jest pandemia. Władze wojewódzkie SP przyglądają się też Strategii Województwa Świętokrzyskiego, do której ich zdaniem powiat konecki zgłosił za mało poprawek. W końcu decydującym czynnikiem co do cofnięcia poparcia dla władz powiatu koneckiego jest afera związana z radnym miejskim PiS, który może okazać się kłamcą lustracyjnym (o tym TUTAJ) – sam poseł Gosek jest oburzony tym, że działacz wobec którego toczy się postępowanie lustracyjne otrzymał posadę wicedyrektora w Zarządzie Dróg Powiatowych –„Jeżeli Sąd potwierdzi zarzuty to oznaczało będzie poważną dyskusję nad zmianą formuły dotychczasowej współpracy w powiecie” – pisze polityk na swoim fanpage na Facebooku.

REKLAMA

Gosek ma pretensje do Starostwa Powiatowego także o nielegalne składowisko śmieci w Stąporkowie. Jego zdaniem to właśnie powiatowa jednostka powinna odpowiadać za uprzątnięcie tego miejsca. Powiat w roli sprzątającego widziałby raczej gminę Stąporków.

Otoczenie Goska mówi, że cofnięcie rekomendacji Solidarnej Polski dla Zarządu Powiatu jest pewne. Nie wiadomo jednak co stanie się z Dariuszem Banasikiem – to nieetatowy członek Zarządu Powiatu Koneckiego oraz jednocześnie dyrektor biura wojewódzkiego Solidarnej Polski w Kielcach. Dla Banasika informacje o ewentualnym braku rekomendacji SP dla działań powiatu to zupełna nowość –„Z posłem Mariuszem Goskiem na pewno będę rozmawiał, bo myślę że mamy wiele wspólnego i zawsze potrafimy znaleźć porozumienie. Te informacje są dla mnie nowością i jeżeli są jakieś problemy to jestem przekonany, że dojdziemy do kompromisu także z Solidarną Polską. Jeżeli chodzi o sam Zarząd Powiatu to mi współpracuje się w nim bardzo dobrze i nie widzę żadnych wskazań do tego bym miał tę współpracę kończyć” – mówi nam Dariusz Banasik.

REKLAMA

One thought on “Solidarna Polska cofnie rekomendację dla Zarządu Powiatu Koneckiego?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *