REKLAMA

Sprawdzali zapięte pasy i przejścia dla pieszych. Posypały się mandaty

We wtorek i środę w powiecie koneckim policjanci przeprowadzili działania „ Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” oraz „Pasy”.

REKLAMA

W ubiegły wtorek odbyły się działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” podczas których szczególną uwagę policjanci zwracali między innymi na nieprawidłowe zachowania na drodze w relacji pieszy- kierujący, kierujący-pieszy. Niestety podczas służby policjanci ujawnili aż 22 pieszych którzy nie korzystali z drogi w sposób zgodny z przepisami. Najczęstszym przewinieniem pieszych jest nadal niekorzystanie z oznakowanych przejść dla pieszych i przechodzenie w miejscu gdzie jest to zabronione, a częstokroć niebezpieczne.

pasy

REKLAMA

Kierującym natomiast mundurowi musieli przypominać między innymi, że to pieszy ma pierwszeństwo na wyznaczonym przejściu dla pieszych. W związku z akcją funkcjonariusze ujawnili 13 różnego rodzaju wykroczeń popełnionych przez kierujących.

W środę uwaga mundurowych skupiła się na bezpieczeństwie kierujących i osób przewożonych w pojazdach. Nie zapięte pasy bezpieczeństwa oraz brak fotelików to nadal częsty widok na naszych drogach. Policjanci na 78 skontrolowanych pojazdów ujawnili 33 wykroczenia, a 20 z nich polegało właśnie na niekorzystaniu z pasów przez kierującego pojazdem.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *