REKLAMA

Strażacy ze Stąporkowa będą mieli nowy wóz!

Od lat trwały starania Miejskiej Ochotniczej Straży Pożarnej ze Stąporkowa by pozyskać nowy wóz bojowy. Wydaje się, że teraz druhowie są tego celu bliżej niż kiedykolwiek. MOSP właśnie dostało zapewnienie z gminy o otrzymaniu dofinansowania w wysokości 400 tysięcy złotych. 

REKLAMA

Historia starania się druhów ze Stąporkowa o wóz bojowy jest bardzo długa. Prowadzili oni liczne kwesty na tę rzecz, gromadzili środki z przekazanego 1% podatku, a Mali Druhowie działający przy jednostce nagrywali nawet nawołujące do wsparcia piosenki (słynne „Grosza daj strażakowi” znajdziecie TUTAJ).

Teraz wydaje się, że jednostka dobrnie do szczęśliwego finału. Burmistrz Dorota Łukomska w specjalnym komunikacie zapewniła o tym, że gmina przekaże na rzecz zakupu wozu specjalną dotację –„Miejska Ochotnicza Straż Pożarna w Stąporkowie z dofinansowaniem 400 tysięcy złotych na zakup wozu strażackiego. Rekordowe dofinansowanie z budżetu Gmina Stąporków, które pozwoli pozyskać pozostałe środki na zakup samochodu ratowniczo – gaśniczego w 2022 roku” – przekazała włodarz gminy.

REKLAMA

Pieniądze te nie wystarczą na samochód bojowy, ale otwierają furtkę do pozyskania dotacji z państwowych instytucji – np. Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska, czy z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Koszt wozów dotychczas kupowanych do jednostek w naszym powiecie kształtował się na poziomie 600 – 800 tysięcy złotych. Natomiast obecnie jesteśmy po fali podwyżek wszelkich towarów i dotyczy to także branży motoryzacyjnej, jak i osprzętu ratowniczego. Kwoty te mogą być więc dla OSP Stąporków jeszcze wyższe.

Przypomnijmy, że niedawno termomodernizację przeszła remiza tej jednostki, która znajduje się tuż za stąporkowskim magistratem.

REKLAMA

One thought on “Strażacy ze Stąporkowa będą mieli nowy wóz!

  1. Przeciez osp staporkow bym wrogiem nr1 w gminie. Niektorzy obecnie politycy zastrzegali ze nie kupia wozu dla tej jednostki. Wybory i szukanie poparcia:)? A reszta jezdzi starymi trupami bo byli caly czas grzeczni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *