REKLAMA

Szkoła w Kopaninach już cieszy oko! Trwają wzmożone prace [wideo, zdjęcia]

Budynek Szkoły w Kopaninach już stoi! Obecnie trwają prace związane z ociepleniem obiektu i elewacją na zewnątrz, a także ekipy budowlane zaczynają wchodzić do środka. Zgodnie z umowami szkoła ma być oddana do użytku do końca lutego 2020 roku. 

REKLAMA

Początkowo prace postępowały wolniej niż zakładano, ale obecnie nic nie wskazuje na to by obiekt miał zostać wykończony z opóźnieniem –„Prace postępują w dosyć szybkim tempie. Budynek jest parterowy, stosunkowo przyjazny jeżeli chodzi o późniejsza eksploatację i jej koszty. Nie jest też zbytnio skomplikowany w budowie. Samo wykończenie to będzie duże przedsięwzięcie, ale ponieważ dzisiaj już budynek jest pod dachem to mam nadzieję, że zagrożenia związane z temperaturami i możliwymi opadami są już w jakiś sposób poza nami” – mówi Krzysztof Obratański, burmistrz miasta i gminy Końskie.

REKLAMA

Sam budynek szkoły to jednak nie koniec inwestycji w tym miejscu –„W tej chwili budujemy część główną szkoły z wszystkimi salami dydaktycznymi, pomocniczymi. Natomiast zostaje nam do dobudowania moduł przedszkolny, który pozwoli tam zorganizować Zespół Placówek Oświatowych, a więc  uruchomić przedszkole oraz salę gimnastyczną” – tłumaczy burmistrz Obratański.

Przypomnijmy, że do nowego budynku Szkoły w Kopaninach, który tak naprawdę znajduje się na terytorium sołectwa Bedlno przeniesieni zostaną uczniowie z podstawówki w Grabkowie. To tak naprawdę ostatni obiekt oświatowy na terenie gminy, którego standard nie spełniał wymogów XXI wieku. Do tematu budowy tej szkoły będziemy jeszcze powracać.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *