Taktyczny Piątek mistrzem MLF. Za nami sezon 2019/2020 [zdjęcia]

506 bramek zdobyli zawodnicy Miejskiej Ligi Futsalu ze Stąporkowa w sezonie 2019/2020. A emocji, które towarzyszyło rozgrywkom było jeszcze więcej. Mistrzem I ligi została drużyna Taktycznego Piątku, na zapleczu zwyciężyli Wyrewolwerowani Rewolwerowcy.

Zwycięzcy MLF 2019/2020 – Taktyczny Piątek

W miniony weekend zakończyły się zmagania w dwóch ligach Miejskiej Ligi Futsal organizowanej przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Stąporkowie. Podczas wszystkich spotkań oglądaliśmy 506 bramek, sędziowie pokazali 35 żółtych kartek i 4 czerwone. Mistrzem 1 Ligi został niepokonany zespół Taktyczny Piątek drugie miejsce zajął Zryw Zaborowice, a na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy Skały Niekłań.

Natomiast w 2 lidze najlepsi okazali się Wyrewolwerowani Rewolwerowcy – tym samym zapewnili sobie awans do wyższej ligi w przyszłym sezonie. W najwyższej klasie rozgrywkowej nie zobaczymy już Kamiennej Woli, która przez problemy kadrowe nie zdołała dograć sezonu do końca. W sobotę podczas ostatniej kolejki wielka walka trwała nie tylko o triumfy drużynowe ale także o te indywidualne, a ostatecznie zdobyli je:
Najlepszy Zawodnik MLF – Patryk Kwiecień – (Skała Niekłań)
Najlepszy Bramkarz MLF – Łukasz Herda (Taktyczny Piątek)
Najlepszy Strzelec 1 Liga – Krystian Jas (Albatros)
Najlepszy Strzelec 2 Liga – Kamil Kowalczyk (Wyrewolwerowani Rewolwerowcy)

Drugie miejsce w II lidze, dające grę w barażach zajął OSP Gosań i to oni stanęli naprzeciw drużynie Jajka na Żurek. Po regulaminowym czasie gry mieliśmy rezultat 3:3, a więc o awansie musiał zadecydować konkurs rzutów karnych, z którego zwycięsko (2:1) wyszli młodzi zawodnicy Jajka na Żurek i dzięki temu pozostają w 1 lidze na następny sezon.

Puchar dla drużyny Fair Play poszedł w ręce OSP Gosań Juniorzy. Zawodnicy przez cały turniej faulowali tylko 22 razy nie oglądając przy tym żadnego kartonika. Najlepszym typerem ligi okazał się Adrian Młodawski.

Dodajmy, że przez cały czas nad bezpieczeństwem zawodników podczas turnieju czuwała Agnieszka Przychodnia, a zawody sędziowali: Jakub Chrzanowski, Albert Bińkowski, Katarzyna Chrzanowska i sędzia techniczny Grzegorz Teper.

Nagrody i puchary podczas finału rozgrywek wręczali: Poseł RP Mariusz Gosek, Burmistrz Stąporkowa Dorota Łukomska, Przewodniczący Rady Miejskiej w Stąporkowie Jacek Kołodziej i członek Rady Miejskiej w Stąporkowie Sławomir Dąbrowski.