REKLAMA

To był rajd dla najwytrwalszych [zdjęcia]

Tylko prawdziwi twardziele i twardzielki są w stanie ukończyć tak zwaną „Konecką Setkę”, czyli rajd po Konecczyźnie na 100 kilometrów! Tydzień po niej odbył się maraton rowerowy.

REKLAMA
Pamiątkowe zdjęcie uczestników Koneckiej Setki 2016

Pamiątkowe zdjęcie uczestników Koneckiej Setki 2016

„Tym razem wędrowaliśmy trasą prowadzącą przez kilka gmin. Początkowo z Sielpi do Cieklińska, dalej w kierunku Ormanichy, następnie do Radoszyc i słynnym Green Velo ponownie do Sielpi. Szliśmy dużo przez las, ale i asfaltowymi drogami.” – powiedział nam Wojciech Pasek, jeden z uczestników, a zarazem organizatorów rajdu.

W rajdzie udział wzięli nie tylko mieszkańcy Końskich i okolic. To tradycja, że na tak długą wędrówkę organizowaną przez nasz oddział PTTK-u przybywają piechurzy niemal z całego kraju. Niektórzy wracają tutaj każdego roku. Na trasę XV „Koneckiej Setki” w piątkowy wieczór wyruszyło około 80 osób, wszyscy przeszli przynajmniej 50 kilometrów, główny dystans udało się pokonać dokładnie 68 osobom, w tym 18-tu kobietom. W niedzielę odbyło się uroczyste zakończenie imprezy. Na nim między innymi wręczono brązowe odznaki Turysta Ziemi Koneckiej (to wyróżnienie przyznawane przez nasz PTTK), a otrzymali je: Michał Gancarczyk i Mirosław Gryglicki.

REKLAMA

Wszystkim uczestnikom tegorocznej „Koneckiej Setki” serdecznie gratulujemy!

Natomiast w miniony weekend na naszych ziemiach miał miejsce 13 Konecki Rajd Rowerowy. Ponad 200 uczestników zmagało się na trzech trasach o długości 75 kilometrów, 145 kilometrów oraz 185 kilometrów.

Zdjęcia (Klub  Turystyki Aktywnej PTTK PASAT Końskie):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *