REKLAMA

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci świętowało setną rocznicę istnienia! [wideo, zdjęcia]

W piątek 29 listopada Towarzystwo Przyjaciół Dzieci świętowało 100 rocznicę założenia. Z tej okazji w internacie Ośrodku Szkolno-Wychowawczego w Baryczy odbyła się uroczystość, podczas której przypomniana została historia organizacji pozarządowej oraz odznaczono zasłużone i działające na rzecz TPD osoby.

REKLAMA

„Bardzo się cieszę, ponieważ nie każdemu prezesowi jest dane tak okrągłą rocznicę świętować. Dzisiaj ta rocznica jest też hołdem dla tych wszystkich, którzy działali w Towarzystwie Przyjaciół Dzieci, bo to oczywiście nie tylko prezes, ale cała rzesza ludzi dobrej woli. Zwłaszcza, że dzisiaj organizacje pozarządowe i działanie non-profit jest rzadkością, w związku z tym jest to święto wielu, wielu, wielu ludzi w powiecie koneckim, którzy angażowali się wcześniej, a ja angażuję się obecnie w Towarzystwo Przyjaciół Dzieci” – mówił nam prezes oddziału TPD w Końskich Bogdan Soboń.

Po przywitaniu zgromadzonych gości głos zabrały podopieczne TPD, które mogły brać udział w koloniach właśnie dzięki organizacji. Następnie przedstawiona została prezentacja mówiąca o historii towarzystwa na przestrzeni ostatnich stu lat. Zaraz po niej goście złożyli gratulacje oraz upominki na ręce prezesa Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Bogdana Sobonia oraz wiceprezes Marii Stanek.

REKLAMA

Jedną z najważniejszych części jubileuszu niewątpliwie było przyznanie odznaczeń. Najwyższe z nich – medal Jordana – trafiło do Zdzisławy Magdziarz. Podziękowania za wkład w rozwój organizacji otrzymała najstarsza członkini towarzystwa – Henryka Gierczak. Złotą odznakę zasłużonego działacza TPD otrzymali: Mirosława Ziomek, Irena Radwanowska, Radosław Drzazga, Anna Mikołajewska-Pająk, Barbara Wojciechowska oraz Marzena Czapelska. Srebrną odznaką zasłużonego działacza TPD nagrodzeni zostali: Joanna Soboń, Krzysztof Stachera i Jan Słuszniak – dyrektor Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Baryczy. Odznaką przyjaciół dzieci odznaczeni zostali: Magdalena Cybulska, Stanisław Marczak, Krzysztof Jasiński oraz Dariusz Kowalczyk.

Po przyznaniu odznaczeń dla zgromadzonych gości przygotowany został program artystyczny, podczas którego wystąpił regionalny zespół „Królewiaczki”. Następnie wszyscy przybyli udali się na poczęstunek. Podsumowaniem 100-lecia Towarzystwa Przyjaciół Dzieci była dyskusja, podczas której można było podzielić się swoimi spostrzeżeniami oraz przemyśleniami.

Oddział TPD w Końskich na co dzień zajmuje się organizacją kolonii, zimowisk, choinek oraz bieżącego wsparcia w trudnych sytuacjach dla dzieci z powiatu koneckiego.

Na stuleciu organizacji pojawili się przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Końskich –  Krzysztof Stachera, Marian Wikiera i Jarosław Staciwa, przedstawiciele miasta i gminy Końskie w osobie naczelnik Jolanty Dudy oraz pracownicy szkół powiatu koneckiego.

Towarzystwu Przyjaciół Dzieci życzymy dalszej owocnej pracy na rzecz najmłodszych!

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *