REKLAMA

Trzysta osób na trasie „Marszu po medal” z Sielpi do Końskich! [wideo, zdjęcia]

Dziś rano z Sielpi na trasę wyruszyli piechurzy biorący udział w XXI edycji Marszu po Medal organizowanego przez PTTK Końskie i Klub Turystyki Aktywnej „PASAT”. W wydarzeniu wzięło udział około trzystu uczestników!

REKLAMA

„Jest to cykliczna impreza turystyczna organizowana po raz 21. – Marsz po Medal. Co roku ta sama trasa – idziemy z Sielpi do Końskich przez Niebo, a wracamy przez Piekło. To jest taka pętla na 25 kilometrów. Część osób idzie na 12,5km, część na 25, część na 50 kilometrów […] Uczestników mamy około trzystu, także frekwencja jest bardzo dobra” – mówi nam Zbigniew Gontek, kierownik biura PTTK w Końskich.

Uczestnicy, którzy wybrali się na trasę o dystansie 12,5 kilometra kończyli swój Marsz po Medal przy wiacie Green Velo w Końskich. Piechurzy na 50-kilometrowym dystansie pokonywali dwie pętle Sielpia – Końskie. Podczas wydarzenia pojawili się zarówno uczniowie szkół podstawowych z naszego regionu, miłośnicy rajdów organizowanych przez PTTK Końskie, a także osoby, które w koneckich rajdach wcześniej udziału nie brały.

REKLAMA

„Już od wielu lat bierzemy udział w takich imprezach. To wciąga, od maratonu do maratonu praktycznie. To jest taka pasja, jedna wielka przygoda, można poznać ciekawych ludzi i spędzić czas miło i aktywnie […] Dziś luzik, 25 kilometrów tylko, takim spacerkiem. Dwa tygodnie temu byłyśmy na setce, także dziś dla odpoczynku 25” – mówią nam Anita i Beata, uczestniczki.

„Lubimy chodzić, to po pierwsze, ale trochę nas zaraziła taką pasją koleżanka, która poinformowała nas o PTTK-u tutaj, który organizuje wiele fajnych imprez. Postanowiliśmy spróbować. Pierwsze koty za płoty, zobaczymy co będzie, myślę, że na następnym marszu też będziemy” – mówią nam Ania i Bartosz, uczestnicy.

Każdy z uczestników wydarzenia otrzymał pamiątkowy dyplom oraz oczywiście medal.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *