REKLAMA

W Czarnieckiej Górze sprzątali rzekę Czarną. Pomogli goście z Ukrainy [zdjęcia]

W ostatnią sobotę w miejscowości Czarniecka Góra w gminie Stąporków odbył się finał II edycji Operacji „Czysta Rzeka”, której organizatorem oraz szefem sztabu „Czyste Brzegi Rzeki Czarnej” jest Jakub Dajczer. Do akcji przyłączyli się również goście z Ukrainy.

REKLAMA

REKLAMA

Operacja „Czysta Rzeka” polega na wspólnym sprzątaniu  rzek oraz ich okolic. Akcja jest ogólnopolska, a udział w niej biorą Sztaby Lokalne, które podejmują się wyzwania na zasadach wolontariatu. Sztab ze Stąporkowa, aktywnie działający w powiecie koneckim także przyłączył się do pomocy i to nie pierwszy raz. Jego członkowie porządkowali rzekę także rok temu – szczegóły TUTAJ.

„Do sprzątania dołączyli nasi goście z Ukrainy, którzy mieszkają w ośrodku wypoczynkowym „Zosieńka”. Było ich około 40. Zabraliśmy około 100 worków śmieci. Po akcji na dzieci czekały upominki, poczęstunek, dyplomy i koszulki. Przy ognisku i muzyce nastąpiła wspólna integracja naszych społeczności” – mówi Jakub Dajczer, radny Rady Miasta i Gminy Stąporków.

Przypomnijmy, że dzień wcześniej 22 kwietnia cały świat celebrował Dzień Ziemi. W związku z tym w ramach Operacji „Czysta Rzeka” w całej Polsce odbyło się 200 podobnych akcji ekologicznych. W ten sposób uczestnicy oraz organizatorzy chcą oczyścić planetę z niebezpiecznych odpadów, a także pokazać, jak ważny jest szacunek do otaczającej nas przyrody.

Zdjęcia [źródło: Konecki24.pl]:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *