REKLAMA

W czynie społecznym pięknie odnowili zbiornik w Czarnej [wideo, zdjęcia]

Zaledwie od trzech miesięcy działa Koło Wędkarskie PZW w Czarnej, a na swoim koncie ma już wielki sukces. Jego członkom oraz sympatykom udało się zmodernizować zbiornik wodny w swojej miejscowości. Jest naprawdę pięknie, a całość wykonana została w czynie społecznym. Niemalże bez poniesienia kosztów finansowych!

REKLAMA

Koło funkcjonuje od trzech miesięcy i od razu zaczęło organizować tak zwane ‚czyny społeczne’. W niemal każdy weekend kilkadziesiąt zaangażowanych osób spotykało się przy zbiorniku by sprzątać, porządkować i modernizować. Prace koordynowali między innymi prezes koła Krzysztof Wojcierowski oraz będący w jego zarządzie Marek Werens. Jak mówią nam Panowie w Zarządzie wszystkie decyzje zapadają demokratycznie. Obecnie w kole jest 100 członków i z dnia na dzień ich przybywa. Do należenia do tej grupy garną się nawet osoby na co dzień nie wędkujące – po to by móc robić coś dobrego dla lokalnej społeczności.

Podczas prac w sprzątaniu członkom wędkarskiej społeczności pomagała także drużyna harcerska z Bliżyna, którą prowadzi wędkarka Katarzyna Koziarska. Prace, które trwają już osiem tygodni będą jeszcze kontynuowane: władze koła chcą rozebrać stare molo, z wody wyciągnąć teraz już tylko przeszkadzające słupki. Następnie zagospodarowany ma być brzeg od strony kościoła. Obok zwykłych stanowisk wędkarskich pojawią się też te dostosowane dla osób niepełnosprawnych. Postawione będą też specjalne oznakowania i tablice dotyczące np. zakazu wędkowania w okresie tarła ryb.

REKLAMA

Za pomoc w dotychczasowych pracach, użyczenie sprzętu – w tym ciężkiego oraz za materiały wędkarze z Czarnej dziękują firmom: hurtowni hydraulicznej Korbud, firmie Ermet, Termotech oraz PPHU Damian Młynarczyk.

Koło z Czarnej już teraz zaprasza wszystkie dzieci, które wędkują lub chciałyby spróbować na specjalnie dla nich zorganizowany ‚Dzień Dziecka z wędką’. Nie trzeba mieć nawet swojego sprzętu – wystarczą chęci. Należy jednak w takim wypadku chęć uczestnictwa w imprezie zgłosić do koła nieco wcześniej. ‚Dzień dziecka z wędką’ odbędzie się w sobotę 1 czerwca.

Co ciekawe: Koło PZW w Czarnej pod opiekę dostało także pobliski zbiornik w Janowie. Tam także w najbliższych tygodniach planowane są ‚czyny społeczne’!

Zdjęcia:

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *