REKLAMA

W Dębie powstał… dziecięcy poligon! Każde dziecko może go odwiedzić![zdjęcia]

Stowarzyszenie ‚Fabryka Zabawy’ wpadło na bardzo oryginalny pomysł i stworzyło specjalny plac zabaw ‚poligon’ w miejscowości Dęba. Pierwsze wizyty w tym miejscu dzieci już się odbyły, a najmłodsi byli niezwykle zadowoleni. Stowarzyszenie na Rzecz Edukacji i Wychowania „Fabryka Zabawy” powstało w kwietniu 2019 r. W jego składzie są osoby, które posiadają wykształcenie pedagogiczne, a co najważniejsze kochają pracę z dziećmi. Wszystko zaczęło się od pierwszej w Końskich Bawialni „Hania” powstałej w 2009 roku, następnie praca w jednym z koneckich prywatnych przedszkoli, działalność firmy animacyjnej Fun Factory – Fabryka Zabawy, aż do dziś czyli Stowarzyszenia i bazy w lesie czyli na tak zwanym „Poligonie”. 

REKLAMA

„Chcieliśmy stworzyć dla dzieci miejsce, w którym poczują się wolne, swobodne i będą mogły tworzyć i rozwijać swoją wyobraźnie oraz kreatywność. Po ciężkiej pracy nie tylko fizycznej, powstała baza w lesie, a dokładnie w małej wiosce Dęba, oddalonej od Końskich o 10 km, w której można organizować urodziny, pikniki, spotkania rodzinne i wiele innych” – mówi nam Ewelina Kowalewska, wiceprezes stowarzyszenia.

REKLAMA

W wakacje w tym miejscu organizowane są półkolonie, na których oprócz zabawy, wypraw pieszych, gier terenowych, będą warsztaty tematyczne np. stolarskie, papiernicze, archeologiczne czy z malowania na wodzie japońską techniką. Teren  jest ogrodzony, posiada toaletę, wodę, a w razie ulewnego deszczu uczestnicy mogą korzystać również z świetlicy wiejskiej oddalonej od bazy około 400 metrów –„Na naszym terenie są owieczki kameruńskie, które dzieci będą mogły karmić i oswajać. Po sezonie wakacyjnym chcemy kontynuować naszą działalność, a zarazem pasję. Będziemy organizować warsztaty, z którymi dotrzeć chcemy do przedszkoli, szkół, domów kultury, świetlic itp. Zimą będzie możliwość zorganizowania kuligu z ogniskiem, a nawet wizyty świętego Mikołaja. Naszym celem jest niesienie radości dla wszystkich dzieci, ale również i dorosłych, dlatego też chcemy odwiedzać chore dzieci w naszym szpitalu, czy osoby starsze w domu opieki społecznej” – mówi Kowalewska.

Wszystkie formy wypoczynku są formą działalności pożytku publicznego i działalnością statutową organizacji. Usługi w zakresie organizowania wypoczynku nabywane są wyłącznie dla bezpośredniej korzyści uczestników półkolonii. Opłaty uczestników pokrywają poniesione koszty. Stowarzyszenie nie osiąga zysku z tytułu organizacji ww. form wypoczynku.

„Przed nami wiele wyzwań i pracy, ale robimy to z pasją i pełnym zaangażowaniem. Zapraszamy i zachęcamy również do pomocy w naszym projekcie firmy oraz osoby prywatne, które chcą się przyczynić do powstania w pełni wyposażonej naszej bazy, z której będą mogli korzystać wszyscy bez względu na pogodę czy porę roku. Planujemy postawić domek drewniany całoroczny, piec do wypieku chleba, wędzarnie czy saunę. Będzie to baza do spędzania wolnego czasu dla wszystkich, na łonie natury, z duszą, z charakterem…” – informuje wiceprezes stowarzyszenia Fabryka Zabawy.

Szczególne podziękowania kieruję do osób mi bardzo bliskich, bez których to miejsce by nie istniało, nie miało by duszy, charakteru…
Dziękuję : Michał Skwara, Marysia i Krystian Cupiał

Ewelina Kowalewska
Wiceprezes Stowarzyszenia

Korzystać z poligonu mogą tak naprawdę wszyscy. Wcześniej należy skontaktować się z przedstawicielami stowarzyszenia:
Ewelina – tel. 790 443 370; Marysia –  723 527 989; Fanpage – TUTAJ

 

Zdjęcia:

 

artykuł sponsorowany

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *