REKLAMA

Wideo: Rapowali dla Sebastiana

W sobotę w Bistro Krakowska odbył się finał drugiej edycji charytatywnej imprezy Rap Lokal Końskie. W tym roku raperzy zbierali pieniądze dla Sebastiana Makowskiego.

REKLAMA

Rap Lokal to ogólnopolska akcja, której inicjatorem jest ESTE, czyli Krzysztof Łyszkowski – „Rap Lokal – akcja charytatywna, która zaczęła się w Pabianicach w 2016 roku. Wtedy zorganizowaliśmy koncert hiphopowy, na którym mieli wystąpić lokalni raperzy. To wszystko poszło jakoś w kierunku zbiórki charytatywnej. Postanowiliśmy kontynuować tę akcję co roku. Nabrała niesamowitego rozpędu. Poszerzyliśmy zakres działania o dodatkowe miasta. W tym roku mamy już 5 miast – Chorzów, Jarocin, Bełchatów, Końskie i Pabianice. Każde miasto ma swój cel, ale wszystkich łączy jedna idea czyli pomoc. […] Trafiamy do najbardziej potrzebujących osób. W zeszłym roku akcja w Końskich zbierała pieniądze na dom dziecka w Stąporkowie, w tym roku jest chłopak poszkodowany w wieku trzech lat w bardzo ciężkiej sytuacji”. – tłumaczy Este i dodaje koordynator koneckiej edycji Kovaleffsky – Grzegorz Kowalewski — „Zbieramy dla Sebastiana Makowskiego, żeby dołożyć mu parę cegiełek do domu, który buduje, dostosowanego do jego potrzeb”.

REKLAMA

Sebastian Makowski w wieku czterech lat został potrącony przez pijanego kierowcę przez co o mało nie stracił życia. W tym samym wypadku zginął jego ojciec. Cierpi na czterokończynowy niedowład spastyczny. Od 30 lat mieszka na drugim piętrze w bloku. Gdyby nie opieka jego mamy, byłby uwięziony w swoim małym mieszkaniu na zawsze. Jego matce jest jednak coraz trudniej pomagać Sebastianowi. Dzięki akcjom pomocowym takim jak Rap Lokal, w które angażuje się wiele osób Sebastian mógł rozpocząć budowę domu dostosowanego do jego potrzeb. Dzięki temu usamodzielni się i odciąży schorowaną matkę. Raperzy wspierają go przez swoją muzykę. Stworzyli utwór, do którego przygotowali teledysk promujący sobotnią imprezę. -„Jest taka moc, że jest ciężko nadążyć i odpisywać na wiadomości. Dużo ludzi się zgłasza. Jest duże zaufanie teraz, bo ludzie widzą, że to fajnie brzmi, wygląda profesjonalnie i coraz więcej ludzi chce się w to angażować” – opowiada z zadowoleniem Kovaleffsky. Możecie zobaczyć efekty ich pracy klikając tutaj.

Sebastian Makowski ze swoją mamą Bożenną

Na wydarzenie przybyło wielu miłośników rapu nie tylko z Końskich, ale i z Bełchatowa czy Pabianic. Imprezę rozpoczął Live Act przygotowany przez ukraińskiego producenta Finger Trips. Kolejne występy lokalnych raperów i wokalistek zapowiadał Kubeq, czyli Kuba Tomaszewski. Na scenie zagrali KAERZET, YOUNG DEE DEE, ERGIEPE (EWP SKŁAD), YOGI RAPU HUTA, OWUEN, CICHY, ŁOSIU, SANDERS (BEATBOX), BOCZO, ESKO POLO (ESTE/KOVALEFFSKY/DJ FEELX). Wszystkich wykonawców wspierał skreczami DJ Ramone. W przerwach między koncertami Kovalevvsky przeprowadzał licytacje fantów, w których udział brała publiczność. -„Zebraliśmy już całkiem fajną kwotę, ale to podsumujemy jeszcze na naszym fanpage’u na Facebooku” – informuje Este. Za wszystkie starania raperów i ofiarność uczestników wydarzenia podziękowała mama Sebastiana – Bożenna Makowska – „Bardzo bardzo wszystkim dziękuję. Rówieśnikom Sebastiana, przede wszystkim Grześkowi za to, że zechcieli dla niego grać. Że mają tak wielkie serca dla swojego rówieśnika”. Przed północą na scenie pojawili się wszyscy wykonawcy i zagrali utwór Rap Lokal Końskie 2. Następnie odbyło się After Party, w którym swój porywający set funkowo transowej muzyki poprowadził DJ Feel-X.

Jeśli ktoś nie dotarł na imprezę to może jeszcze wesprzeć akcję do 21 listopada -„Zbiórka jest zarejestrowana publicznie jeszcze w tydzień na przód. Koneckie Stowarzyszenie Sportu i Kultury będzie lokalizowało puszki w różnych punktach” – informuje Kovaleffsky. Zachęcamy do wsparcia tej akcji. Este zapewnia, że nie przestaną pomagać –„Jak najbardziej, Rap Lokal to jest akcja, która rośnie jak kula śnieżna i nie chcemy jej zostawić. Na pewno będziemy to rozwijali. W planach mamy nowe miasta, kolejne edycje w miastach, w których już byliśmy, tak więc rozwój przede wszystkim. […] Jeżeli jest ktoś kto chciałby zorganizować akcję u siebie w mieście, piszcie do nas bezpośrednio na Facebooku, przez nasze media socjalne. Będziemy się z wami kontaktować. Jesteśmy otwarci na całą Polskę”.

Każdy kto chce pomóc może wesprzeć także zbiórkę prowadzoną w internecie na stronie zrzutka.pl Efekty zbiórki poznamy po 21 listopada. Czekamy na podsumowanie. O wynikach na pewno państwa poinformujemy.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *