REKLAMA

Wieczór karaoke w MGDK w Końskich [wideo]

W piątek w Miejsko Gminnym Domu Kultury w Końskich odbył się pierwszy wieczór z karaoke współorganizowany przez Uniwersytet Trzeciego Wieku. Każdy mógł zaśpiewać do wybranych podkładów instrumentalnych.  Było to wesołe, kameralne spotkanie ze znajomymi przy kawie, herbacie i muzyce. Frekwencja jednak nie powaliła na kolana. 

REKLAMA

Karaoke to popularna forma rozrywki pochodząca z Japonii. Polega na śpiewaniu znanych przebojów przy akompaniamencie instrumentalnym. Dzięki wyświetlanym na ekranie tekstom piosenek „śpiewać każdy może”. Najważniejsze to przezwyciężyć swoją nieśmiałość. Zebranych gości zagrzewała do śpiewania Urszula Nowicka. Z początku nieśmiałe próby wspólnej biesiady przeradzały się w występy triów, duetów oraz solo.

REKLAMA

Uczestnicy wybierali najczęściej polskie piosenki znanych wykonawców takich jak np. Andrzej Rybiński czy Anna Wyszkoni. Zgromadzeni  mieli przygotowany na stolikach skromny poczęstunek. Pomimo, że wydarzenie nie cieszyło się tak dużym zainteresowaniem jak w japońskich pubach to uczestnicy świetnie się bawili. Organizatorzy nie wykluczają kontynuacji tej serii spotkań.

Zdjęcia (MGDK w Końskich):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *