REKLAMA

Wiemy kiedy i w jakim składzie wystartują niższe ligi piłkarskie

Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej wydał komunikat potwierdzający zakończenie rozgrywek w sezonie 2019/2020 – utrzymane zostaną awanse zgodnie z tabelami z dnia zawieszenia rozgrywek, nie ma spadków. O tym szczegółowo w odniesieniu do drużyn z powiatu koneckiego informowaliśmy TUTAJ. Podano także informacje dotyczącą daty startu nowych rozgrywek i wiemy już, że będzie ona przyspieszona. 

REKLAMA
Piłka, piłka nożna

Zdjęcie poglądowe.

Poniżej znajdziecie najważniejsze fragmenty wystosowanego komunikatu:
Z uwagi na brak możliwości dokończenia sezonu 2019/20, Zarząd podjął kolejną Uchwałę w kwestii klasyfikacji drużyn. Drużyny zajmujące miejsca premiowane awansem uzyskają awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Po sezonie 2019/20 nie będzie natomiast spadków do niższych klas rozgrywkowych.
Powyższe uchwały podjęto jednogłośnie przez członków Zarządu ŚZPN

W związku z tym, w odniesieniu do rozgrywek w sezonie 2020/21, Zarząd ŚZPN, podjął Uchwałę o przeprowadzeniu rozgrywek IV ligi w ilości 20 drużyn, z terminem rozpoczęcia w dniach 18/19 lipca br., przy założeniu rozegraniu 19 kolejek rundy jesiennej i wiosennej.

REKLAMA

W pozostałych ligach rozgrywkowych, terminy rozpoczęcia ustalone zostały jak poniżej:

– klasa „0” – 1/2 sierpnia 2020 r.

– klasa „A” gr. I, gr. II i gr. III – 1/2 sierpnia 2020 r.

– klasa „B” gr. I, gr. III – 15/16 sierpnia 2020 r.

– klasa „B” gr. II – 22/23 sierpnia 2020 r. „

Jednocześnie Zarząd ŚZPN, biorąc uwagę sytuację epidemiologiczną w kraju, zastrzega sobie możliwość do zmian powyższych terminów, w szczególności ich przyspieszenia – gdyby wymagały tego możliwości organizacyjno – finansowe klubów naszego regionu.

W zakresie rozgrywek drużyn młodzieżowych oraz kobiecych, Zarząd podejmie stosowne uchwały w terminie późniejszym (po podjęciu wymaganych decyzji przez PZPN).

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *