REKLAMA

Wojna na prawicy. Słoka odpowiada Piecowi

Po konwencji wyborczej Komitetu Wyborczego Ziemia Konecka rozpoczęła się ostra wymiana zdań na koneckiej prawicy. W odpowiedzi na przemówienie wygłoszone podczas wiecu przez Piotra Słokę komentarze wygłosili startujący z list Prawych i Solidarnych Dariusz Banasik i Grzegorz Piec (o tym TUTAJ). Teraz Słoka ripostuje. Natomiast do jego wypowiedzi odniósł się radny skróconej kadencji, także działacz Zjednoczonej Prawicy – Łukasz Kubka. 

REKLAMA

Od lewej: Piotr Słoka, Grzegorz Piec, Łukasz Kubka

Przypomnijmy, że wszystko rozpoczęło się od tej wypowiedzi Piotra Słoki:

REKLAMA

W komentarzu do zamieszczonego wideo na naszym fanpage Dariusz Banasik, kandydat w wyborach do Rady Powiatu Koneckiego z listy Prawi i Solidarni oburzony słowami dotyczącymi ministra Ziobry zaapelował do Słoki, jednocześnie dając mu pewne ultimatum:

Odnosząc się do słów Pana Piotra Słoki, który wskazał w medialnej wypowiedzi „na cyngli” działających „na podstawie ustawy Ziobry” informuję, że Pan Słoka ma czas do piątku do godziny 12:00 żeby przeprosić za swoje słowa. W przeciwnym przypadku skieruję sprawę do wyjaśnienia przez Sąd w trybie wyborczym. Nie będzie mojej zgody na wylewanie hejtu na szefa, osobę, która za walkę z mafiami i zorganizowaną przestępczością naraziła się na zlecenie zabójstwa w stosunku do swojej osoby. Reakcje na takie zachowania jak to dzisiejsze Pana Piotra Słoki będą jednoznaczne.
Dariusz Banasik

Swój komentarz pod wideo opublikował także szef Prawa i Sprawiedliwości w powiecie koneckim, pełniący funkcję starosty Grzegorz Piec (pisownia oryginalna):

Kolego Piotrze. Pokazują nas palcami bo Twoi koledzy z komitetu nie potrafili przestrzegać prawa. Przeproście Wyborców. Przez ostatnie lata w powiecie rządziło PSL, PiS oraz Samorządni Ziemi Koneckiej. To jest drużyna KONTYNUACJI. A Tobie prywatnie przypomnę że kiedyś ten opluwany przez Ciebie PiS wystaeił I popietał Cię na posła. Pamiętaj.

Dzisiaj pojawiła się informacja jakoby Piotr Słoka nie zamierzał nikogo przepraszać w związku z tym, iż w jego opinii nikt nie został obrażony. Oprócz tego obecny przewodniczący Rady Miejskiej w Końskich zamieścił na swoim facebookowym profilu apel do Grzegorza Pieca:

Do Grzegorza Pieca !

Szanowny Panie Grzegorzu, zarzuca mi Pan, że występuję przeciwko partii, która dała mi poparcie w wyborach do Parlamentu. Oświadczam, że nigdy nie udzielała mi poparcia partia Prawi i Solidarni. Prawdą jest, że startowałem w roku 2015 do Sejmu z listy PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ. Ze smutkiem muszę stwierdzić,że udało się Panu jako pierwszemu w historii przewodniczemu PiS w Powiecie Koneckim zlikwidować Prawo i Sprawiedliwość. Dzisiaj PRAWO i SPRAWIEDLIWOŚĆ to partia na papierze a Pan jest jej papierowym przywódcą. Nikomu wcześniej nie udało się tak podzielić prawicowego środowiska. GRATULUJE!!! A tak naprawdę powinienem powiedzieć WSTYD!!! Pana koledzy z PO i SLD, którym Pan ta zaufał bardzo się z tego cieszą. Dzisiaj PiS nie bierze udziału w przedterminowych wyborach do Rady Powiatu a Pana nowa partia Prawi i Solidarni to „farbowany lis”. W ten sposób chce Pan oszukać wyborców. Ja jestem osobą bezpartyjną z powodu braku KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ w trosce o nasz powiat postanowiłem wystartować w wyborach z i bezpartyjnego komitetu KWW ZIEMIA KONECKA. Życzę sukcesów z nową partią. Alę będę się modlił, żeby Pan nie został Starostą i NIE ZLIKWIDOWAŁ POWIATU KONECKIEGO.

Radny Prawa i Sprawiedliwość Piotr Słoka

Apel nie pozostał bez echa – bardzo szybko swój komentarz do wpisu zamieścił radny powiatowy skróconej kadencji Łukasz Kubka, który obecnie również ubiega się o mandat:

Szanowny Panie Piotrze !
Jako członek Zjednoczonej Prawicy, kandydat do Rady Powiatu Koneckiego oraz konecczanin. Bardzo Pana proszę o przemyślenie swoich słów i zachowanie powściągliwości w swoich wypowiedziach. Rozumiem, że rozpalają Pana emocje wyborcze jednak proszę pamiętać, że nie jest Pan jedynie kandydatem, a cały czas urzędującym Przewodniczącym Rady Miasta w Końskich. Jestem zaniepokojony tak ostrym językiem z Pana strony, proszę pamiętać, że KWW Prawi i Solidarni tworzą kandydaci z trzech ugrupowań Zjenoczonej Prawicy tj. Prawo i Sprawiedliwość Porozumienie oraz Solidarna Polska, jak również kandydaci bezpartyjny. Dla każdego z nas Pana słowa o naszym komitecie z całą pewnością nie są przyjemne.
Szanujmy siebie, a przede wszystkim innych !
Z wyrazami szacunku Łukasz Kubka

Konflikt z pewnością będzie miał swój dalszy ciąg. Do sprawy będziemy powracać.

REKLAMA

One thought on “Wojna na prawicy. Słoka odpowiada Piecowi

  1. z_trybuny_tak_to_wyglada 5 czerwca 2019 at 22:33 - Reply

    Czy kandydat Pan Piotr Słoka zamierza zrezygnować z mandatu Rady Miasta i Gminy i tym samym funkcji Przewodniczącego Rady MiG w przypadku uzyskania mandatu do Rady Powiatu?
    Czy kandydat Pan Krzysztof Jasiński zamierza zrezygnować z funkcji Wiceburmistrza MiG Końskie w przypadku uzyskania mandatu do Rady Powiatu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *