REKLAMA

Wszechnica Konecka ze wsparciem z budżetu województwa. Również Akademia Innowacji Społecznych [wideo, zdjęcia]

Towarzystwo Wspierania Rozwoju Powiatu „Wszechnica Konecka” kilka dni temu otrzymało grant finansowy od władz województwa świętokrzyskiego. Środki spłyną także do Akademii Innowacji Społecznej. 

REKLAMA

657 tysięcy złotych wsparcia otrzymają świętokrzyskie organizacje pozarządowe na realizację kilkudziesięciu zadań publicznych. Pieniądze na ten cel zostały zabezpieczone w ramach Programu Współpracy Samorządu Województwa Świętokrzyskiego z Organizacjami Pozarządowymi na 2020 rok. Z powiatu koneckiego środki otrzymają dwie organizacje: Akademia Innowacji Społecznych dostanie 9 000 złotych. W ramach zadania dla podopiecznych schroniska dla osób bezdomnych w Stąporkowie zostaną zorganizowane zajęcia praktyczne z zakresu przygotowywania elementów i składania mebli w wymiarze.

REKLAMA

Z kolei Towarzystwo Wspierania Rozwoju Powiatu -„Wszechnica Konecka” otrzymało 5600 złotych na realizację zadania z zakresu zmniejszania zjawiska wykluczenia społecznego i dyskryminacji wśród osób niepełnosprawnych.

W ramach zaplanowanych działań Warsztaty Terapii Zajęciowej w Końskich, za pośrednictwem „Koneckiej Wszechnicy” będą mogły przeznaczyć przekazane środki na organizację warsztatów psychologicznych dla wszystkich uczestników, zarówno z zakresu treningów umiejętności społecznych oraz treningu rozwiązywania problemów, na co przewidziane jest 12 godzin zajęć. To jednak nie wszystko. Osoby biorące udział w warsztatach mogą liczyć również na indywidualne konsultacje psychologiczne. Wśród przewidywanych działań zaplanowane są także warsztaty plastyczne, których uwieńczeniem ma być wystawa prac wszystkich uczestników.

tekst: własne / Paweł Kubiak / swietokrzyskie.pro

Zdjęcia:

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *