REKLAMA

Hołd dla Hubala i Ponurego [video, zdjęcia]

Kibic w naszym społeczeństwie zazwyczaj utożsamiany jest z agresją. Młodzi ludzie skupieni wokół fanklubu Widzew FC Końskie po raz kolejny przeczą temu stereotypowi. Tym razem stworzyli mural oddający cześć bohaterom Konecczyzny. 

REKLAMA

Na pomysł wpadli już jakiś czas temu, ale z jego realizacją poczekali na nadejście ciepłych dni. Na miejsce oddania czci wybrali mur przystający od strony Parku Miejskiego do terenów Pogotowia Ratunkowego znajdującego się przy ulicy 1-go Maja. Warto dodać, że nie jest to miejsce przypadkowe. W latach 1945-1956 w budynkach obecnie należących do pogotowia mieściła się siedziba Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego, a w niej między innymi cele więzienne.

Następnie „Widzewiacy” wystąpili o pozwolenie na stworzenie muralu do Burmistrza Miasta i Gminy Krzysztofa Obratańskiego. Ten mimo kilku wątpliwości dał zielone światło tej szczytnej inicjatywie.

REKLAMA

Członkowie fanklubu z własnych składek zakupili farby, a także samemu stworzyli projekt muralu. W lipcu zabrali się za wykończenie. Przekaz dzieła jest prosty i opiera się na uczuciach narodowo-patriotycznych. W centralnej części muralu zamieszczono portrety dwóch wielkich bohaterów Końskich i okolic, dowódców partyzanckich: Henryka Dobrzańskiego „Hubala” i Jana Piwnika „Ponurego”. Nad wykonaniem i artystyczną formą czuwali zaprzyjaźnieni z Widzew FC Końskie członkowie grupy „Niechciani, Nielubiani ’14” z Łasku.

Oby więcej tak pięknych inicjatyw młodych ludzi! My zaś zapraszamy do obejrzenia relacji video z powstawania muralu, a także galerii zdjęć.

 

 

REKLAMA

One thought on “Hołd dla Hubala i Ponurego [video, zdjęcia]

  1. Hhhhhh pisze:

    To teraz czas na mural dla Robota. Przecież to On ze swoimi ludźmi odbił Końskie szkoda że o nim zapomniano, ale mural piękny cmh

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *