REKLAMA

Zbiornik Zaborowice nową atrakcją dla wędkarzy z regionu [wideo, zdjęcia]

Nieopodal granicy powiatu koneckiego, w miejscowości Zaborowice znajduje się zupełnie nowa atrakcja dla wędkarzy – prywatny zbiornik wodny zarybiony między innymi amurami, karpiami i jesiotrami, ale nie brakuje tam i pospolitej płoci. Miłośnicy wędkowania powinni odwiedzić to miejsce. 

REKLAMA

Zbiornik wodny powstał kilkanaście lat temu na wyrobisku po dawnej kopalni Przełom – Zaborowice. Obecnie jest to akwen prywatny należący do Tomasza Pasierbka, a jego opiekunem jest Konrad Stępień. Na miejsce przyjechać by wędkować na znakomicie przygotowanych łowiskach może każdy po wcześniejszym kontakcie telefonicznym – 573 061 084.

Przez wiele lat zbiornik w Zaborowicach był niezagospodarowany. To zmieniło się stosunkowo niedawno kiedy miejsce to nabył nowy właściciel. Powstało dwanaście profesjonalnie przygotowanych łowisk, a na akwenie odbyły się już nawet pierwsze ogólnopolskie, trzydniowe zawody karpiowe.

REKLAMA

Co ważne – zbiornik wodny w Zaborowicach jest cały czas zarybiany. Na przykład kilka dni temu wpuszczono do niego około 400 kilogramów amurów i kilkadziesiąt kilogramów jesiotrów. Ryby pochodziły z gospodarstwa rolno-rybackiego „Polna Rzeka” w gminie Gowarczów.

Akwen ma już także nawet swój rekord dotyczący wagi karpia, którego wyciągnięto z wody – ryba miała 16 kilogramów!

Zbiornik Zaborowice poleca się wędkarzom – kontakt telefoniczny 573 061 084.

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Zbiornik Zaborowice nową atrakcją dla wędkarzy z regionu [wideo, zdjęcia]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *