REKLAMA

‚Zielone światło’ dla rodzin zastępczych

Powiat konecki wraz z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie prowadzi działania mające na celu promowanie rodzicielstwa zastępczego. Zainteresowani stworzeniem pieczy zastępczej będą mogli korzystać z profesjonalnego doradztwa.

REKLAMA

Mimo idei promowania w Polsce rodzicielstwa zastępczego domów dziecka przybywa, co oznacza, że naprawdę wiele dzieci potrzebuje opieki rodzinnej. Wedle założeń programów zarówno takich placówek jak i dzieci bez rodzin powinno ubywać. Jednak prognoza kolejny raz zapowiada wzrost liczby takich miejsc. A podejmowanie rodzinnej pieczy zastępczej wcale nie jest takie trudne i nieprzyjemne.

REKLAMA

W związku z tym powiat konecki wraz z naszym PCPR podejmuje działania w związku z projektem „Zielone światło”. Polegać one będą na tym, że w każdej gminie konecczyzny prowadzone będzie profesjonalne doradztwo w zakresie tworzenia form rodzinnych pieczy zastępczej.

W razie pytań można kierować się do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich, które mieści się przy ulicy Spółdzielczej 3. Otwarte ono jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 – 15:30. Można także nawiązywać kontakt telefoniczy lub mailowy, szczegóły znajdują się na plakacie powyżej.

Pamiętajmy o tym, że dzieci z domów dziecka wcale nie są gorsze niż te wychowywane w swojej biologicznej rodzinie i im także należy dać szansę na normalne życie. Dzieci to nasza przyszłość.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *